На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
В Україні на 01.10.2013 (з 1992 р.) зареєстровано 394423 охоронних документів на ОПВ, із них патентів: 108167 на винаходи, 83871 на корисні моделі, 25522 на промзразки, 176805 свідоцтв на знаки для товарів і послуг, 13 свідоцтв на топографії ІМС, 20 реєстрацій КЗПТ та 25 свідоцтв на право на використання зареєстрованих КЗПТ
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Хочу запатентувати відомий за кордоном виріб

2011-10-09
Питання:

На одному із західних сайтів я побачив дизайнерський пакувальний папір для подарунків, що складається зі слів, що певним чином перетинаються. Я створив прототип цього паперу російською мовою, не всі слова збігаються, хоча дизайн такий же в принципі. Також відмінність у вигляді готового виробу - у них лист, у мене рулони. Зараз я хочу продавати цей папір в Україні, Росії. На даний момент я знаю, що вона запатентована в одній з країн Європи (можливо і на Європу), але точно знаю, що на Україну патент не поширюється.

Підкажіть, які шанси запатентувати це в нас?Відповідь:

На перше питання щодо можливості патентування можу сказати, що за наявності європейського або національного патенту запатентувати повторно таке ж конструктивне або дизайнерське рішення за законом не можна. Експертиза Укрпатенту у процесі пошуку швидше за все знайде даний патент і протиставить його як джерело інформації, що перешкоджає патентуванню.

На друге питання щодо ризиків виробництва продукції, що підпадає під вказаний патент, можна сказати, що зважаючи на територіальний принцип патентування європейський чи національний (не український) патенти не діють в Україні. А це значить, не буде порушенням виробництво та/або реалізація продукції, як і будь-яке інше введення в господарський оборот продукції по патенту на території Україні. Якщо, звичайно, зазначений патент не діє в Україні, тобто НЕ патентувався у нас в країні по міжнародній або національній процедурі.

Все ж рекомендував би перед початком виробництва провести пошук на патентну чистоту виробу по Україні.корисний матеріал? Натисніть:
інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2011
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100