На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
В Україні на 01.10.2013 (з 1992 р.) зареєстровано 394423 охоронних документів на ОПВ, із них патентів: 108167 на винаходи, 83871 на корисні моделі, 25522 на промзразки, 176805 свідоцтв на знаки для товарів і послуг, 13 свідоцтв на топографії ІМС, 20 реєстрацій КЗПТ та 25 свідоцтв на право на використання зареєстрованих КЗПТ
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Як вносити зміни в ліцензійний договір, за яким передаються права на товарний знак

2016-07-06
Питання:

Прошу надати консультацію з наступного питання: є зареєстрований Укрпатентом ліцензійний договір, за яким передаються права на один товарний знак. Виникла необхідність в передачі прав ще за кількома знакам між тими ж особами на тих же умовах. Чи можна зробити додаткову угоду до первинного договору і зареєструвати ці зміни? Який буде розмір мита? Або все-таки необхідно укладення та реєстрація нового договору? Які умови ліцензійного договору вважаються істотними, тобто зміна яких обов'язково супроводжується реєстрацією? Чи відноситься до таких умов умова про ціну?



Відповідь:

1. Для передачі прав на інші товарні знаки, які не ввійшли в раніше зареєстрований договір, потрібно повторна реєстрація договору.

Передати кілька товарних знаків можна було при первісній реєстрації договору. При цьому, як у випадку первинної реєстрації договору передачі права декількох товарних знаків, так і при повторній реєстрації, мито сплачується в повному розмірі за кожен товарниий знак. Тому принципової різниці при виборі (реєструвати новий договір або додаток до нього) все одно не було б.

2. До істотних умов ліцензійних договорів на передачу прав на патенти і товарні знаки можна віднести визначення сторін, предмет договору, розмір винагороди, обсяг переданих прав.

При незгоді однієї зі сторін із зазначеною в договорі ціною вона може розв'язувати це питання в судовому порядку, особливо, якщо зможе довести недобросовісність або обман іншої сторони.

При згоді ж сторін на зміну ціни (розміру винагороди) реєстрація таких змін в Укрпатенті обов'язкове, якщо в самому договорі ця ціна вказана.

Найчастіше сторони не вказують в ліцензійному договорі розмір винагороди, виводячи цей пункт за рамки договору в окремий додаток в якості, наприклад, додаткової угоди. Це дозволяє при взаємній згоді сторін вносити зміни в додаткову угоду, не реєструючи її в Укрпатенті.



корисний матеріал? Натисніть:




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100