На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Держава повинна побачити переваги людського потенціалу — знань, інтелектуальної власності, ідей — перед нафтою, газом, металом і нерухомістю: на відміну від природних копалин людський потенціал має здатність накопичуватися.
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Кому належить авторське право на комп’ютерну програму розроблену за замовленням?

2012-07-17
Питання:

Наше підприємство уклало договір з фіз.особою, що не є нашим працівником, на виконання роботи з написання програми для комп’ютера. За умовами договору програмне забезпечення (включаючи програмний код) після здачі-приймання робіт і їх оплати буде власністю нашого підприємства. Фіз.особа не має права використовувати все програмне забезпечення або його частини для власних потреб або передавати третім особам.

Чи можна на підставі такого договору зареєструвати авторське право нашого підприємства на програму в Укрпатенті? Або треба укласти з автором програми ще один договір на передачу прав на програму й платити додатково?



Відповідь:

Написаного Вами договору з розроблювачем програми досить для того, щоб вважати правовласником програми Вашу фірму.

Відповідно ст..430 Цивільного кодексу України (№ 435-IV від 16.01.2003) коли програма для комп’ютера створена за договором, предметом якого було її створення (на замовлення), виключне право на таку програму належить творцеві цього об’єкта та замовникові спільно, якщо договором між підрядником (виконавцем) і замовником не передбачене інше.

Можна зареєструвати зазначену програму в Держдепартаменті інтелектуальної власності на ім’я Вашої фірми, при цьому вказавши в якості автора розроблювача програми, через реєстрацію договору про передачу майнового права.

Якщо Ви самі або хто-небудь також брав участь у створенні програми, у тому числі на різних стадіях її розробки (тобто, наприклад, виконували роботи з постановки завдання, розробці концепції програми, розробці реляційної моделі даних, технічної документації, розробці структури програмного комплексу, інтерфейсу, методики розрахунків і т.д.), такі особи також має право бути зазначеними в числі співавторів програми.

При цьому відповідно ст.16 Закону України "Про авторське право і суміжні права" автор (автори) за створення і використання службового твору має право на винагороду.

Потрібно мати на увазі, що майнові права інтелектуальної власності на об’єкт, створений у зв’язку з виконанням трудового договору, належать працівникові, який створив цей об’єкт, та юридичній або фізичній особі, де або у якої він працює, спільно, якщо інше не встановлено договором (ст..429 ЦКУ).



ПРАВО НА КОМП’ЮТЕРНУ ПРОГРАМУ
ДОГОВІР ЗА ЗАМОВЛЕННЯМ
СЛУЖБОВИЙ ТВІР
РЕЄСТРАЦІЯ АВТОРСЬКОГО ПРАВА
корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав
теги: закон, постанова; комп’ютерна програма; реєстрація; договір; винагорода; методика; Україна; комп'ютерні технології




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2011
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100