На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У будь-якій цивілізованій країні права інтелектуальної власності повинні бути такими ж святими і непорушними, як і право приватної власності
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

141. Наша фірма «Резон Медіа Груп» заснована за участю 100% іноземного капіталу. Інвестором виступає швейцарська фірма. Ми займаємось виробництвом та продажем продукту «CD бухгалтера». В своїй діяльності ми використовуємо торгову марку даної фірми. Ця торгова марка захищена в самій Швейцарії та в деяких інших країнах. В Україні вона не захищена. Чи маємо ми право до отримання реєстраційного свідоцтва перераховувати кошти швейцарській фірмі на основі договору франчайзинга (зовнішньоекономічної концесії) за використання торгової марки? Ігор. Київ

Оплата буде правомірною, якщо власником подана заявка на реєстрацію ТМ (вiдповiдно до Закону України «Про охорону прав на знаки для товарiв i послуг» (ст.16) права власника товарного знака, «...що випливають iз свiдоцтва, дiють вiд дати подання заявки…«), або якщо зображення ТМ можна віднести до обєктів авторського права (зображення нове, оригінальне і містить елементи творчості).


142. Перепрошую, що знову турбую Вас, але я не зміг самостійно розібратися з таким питанням стосовно реєстрац комерційного найменування підприємства. Ст. 489 ЦК начебто говорить про правову охорону КН, втім право охороня ться без обов*язкового подання заявки. До того ж я не зрозумів, за яким саме законом зд йсню ться правова охорона КН? Якщо при створенн ТОВ ф зична особа-засновник запропонував найменування товариства, чи може такий засновник отримати на сво м*я охоронний документ на таке комерц йне найменування?

На сьогднішній день в Україні немає закону, який би регулював правовідносини, повязані з правом інтелектуальної власності на комерційне найменування. Загальні норми містяться у ЦКУ і ГКУ. Правова охорона КН здійснюється без реєстрації. КН може бути внесено до реєстру відповідно до ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців».


143. В статье 6 пункт 4 «Закона об охране прав на знаки для товаров и услуги» говорится о том, что <Не регистрируются как знаки обозначения, которые воспроизводят названия известных в Украине произведений литературы или цитаты и персонажи из них>. Ниже привожу ряд обозначений (персонажи двух известных сказок) которые могут быть использованы для подачи заявки на торговую марку на сувенирную продукцию. Какие из них могут не противоречить этому пункту Закона (в ответе для сокращения, пожалуйста укажите их номера): 1) Курочка Ряба и петушок Золотой гребешок 2) Ряба и Золотой гребешок 3) От Курочки Рябы и петушка Золотого гребешка 4) От Рябы и Золотого гребешка 5) Счастья и благополучия! 6) Счастья и благополучия!

Всі. Так як не існує власника прав на ці імена (читайте продовження вказаного Вами пункту «...без згоди власників авторського права або їх правонаступників»).


144. Если я зарегестрировал торговую марку на Украине — это значит что в другой строне эта марка будет тоже моей? или в другой стране люди смогут использывать эту марку? Сергей. Киев

Ви зареєстрували ТМ в Україні і отримали виключне право на неї в Україні. Для отримання таких прав в інших країнах необхідно провести подібну реєстрацію в цих країнах.


145. Что нужно для того, чтобы защитить свои авторские права на разработку логотипа от нечестного заказчика, который использует мой эскиз, не заплатив при этом денег? Алексей. Черкаси

Якщо ваша розробка закажчиком не зареєстрована як ТМ, зареєструвати і заявити свої йому претензії з приводу порушених ваших патентних прав. Якщо ж таку реєстрацію він здійснив, то при наявній оригінальності розробки і відповідних доказів, що ви є автор подавайте на ного позов про порушені ваші АП.


146. Есть ли в законодательстве Украины понятие «коллективный знак?» Ирина. Харьков

Ні. Але заявників при реєстрації ТМ може бути кілька і право інтелектуальної власності на певну торговельну марку може належати одночасно кільком фізичним та (або) юридичним особам.


147. Чи необхідно суб»єкту підприємницької діяльності — фізичній особі реєструвати назву, якою він хоче назвати свою діяльність? Якщо так, то згідно якого нормативного документу і де? Львів. О.Д.

«Назва підприємницької діяльності» — це є торговельна марка, яка забезпечує індивідуалізацію підприємця, вироблюваної продукції і надаваних послуг, захист їхньої якості та інших достоїнств від зазіхань, забезпечення стійкості попиту, рекламу виробів та послуг, підвищення конкурентоспроможності товарів і послуг. Державну реєстрацію товарних знаків (торговельних марок) і видачу свідоцтв на них здійснює Державний департамент інтелектуальної власності. Заявка подається в ДП «Український інститут промислової власності» (Укрпатент). Заявка оформляється відповідно до «Правил складання та подання заявки на видачу свідоцтва України на знак для товарiв i послуг» згідно ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг».


148. Владельцу Торговой марки выдано свидетельство, в котором указано несколько классов. Можно ли уступить правоприемнику право собственности на один (из зарегистрированных) класс не по лицензи, а с выдачей нового свидетельства на этот класс на имя правоприемника? Одеса. Виктория.

Ні. Законом передбачено зміна списку заявників і розділення заявки на стадії експертизи, до винесення рішення про реєстрацю ТМ. Якщо ТМ занесена в держреєстр, то передача права (повністю чи частково) здійснюється на підставі договору.


149. Где можно найти парамметры запатентованного товара знака или марки? Ольга. Харьков

Пошук зареєстрованих в Україні ТМ (дослідження знака на подібність і тотожність) можна провести по базах: а) СБД Укрпатенту «Зареєстровані в Україні знаки» (90% об’єму БД) , б) по міжнародному реєстру за Мадридською угодою (5% об’єму БД) , або по обєднаній БД «Зареєстровані знаки, міжнародний реєстр, заявки на видачу свідоцтв на знаки» (100% об’єму БД) .


корисний матеріал? Натисніть:
наші клієнти з України (та Києва), Росії, США, інших країн
 
Захистіть ваші права, скориставшись нашими послугами:

Захистіть свій БРЕНД

подайте заяву на реєстрацію торгової марки (товарного знаку, логотипу) в Україні, за кордоном, або по всьому світу.

Захистіть свою інтеллектуальну власність

будь яка інтеллектуальна власність може бути захищена: комп’ютерна программа, веб-сайт, база даних, стаття, книга, пісня, музика, вірш, малюнок, інші твори науки, літератури та мистецтва.

Придбайте чи продайте

торгову марку (бренд, логотип, товарний знак), винахід, ідею, патент (база та список зареєстрованих ТМ, що продаються їх власниками)


Популярні питання:

інші питання...


Популярні новини:

інші новини...


Популярні статті:

інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100