На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
«Венчурний бізнес — це коли інвестуються 10 компаній, з них половина стає банкрутами, у трьох ви повертаєте свої інвестиції, одна дає 10-кратне зростання й у ще одній компанії прибуток в 100 разів перевищує вкладення» — Тім Дрейпер
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

111. Я хочу занятся продажей спортивных костюмов неоригинальных,под маркой «адидас»,«найк» цена будет значительно отличатся от оригинала,но мне говорили что ето наказуемо.Так ли Это? ведь я их не произвожу.( закупка будет в Одессе на рынке) продавец на рінке «Барабашова» Харків

Відповідно до ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг»: Будь-яке посягання на права власника ТМ, в тому числі використання ТМ без його згоди вважається порушенням прав власника, що тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України, в т.ч. і кримінальну. Використанням знака визнається: нанесення його на будь-який товар, для якого знак зареєстровано, упаковку, в якій міститься такий товар, вивіску, пов’язану з ним, етикетку, нашивку, бирку чи інший прикріплений до товару предмет, зберігання такого товару із зазначеним нанесенням знака з метою пропонування для продажу, пропонування його для продажу, продаж, імпорт (ввезення) та експорт (вивезення)...


112. Як проходить реєстраія комерційного найменування,відповідно до ст.489 ЦК? Яий нормативний акт регулює це питання?

Правова охорона надається комерційному найменуванню з моменту першого використання цього найменування та охороняється без обов’язкової реєстрації. Але внесення даного об’єкту інтелектуальної власності в державні реєстри збільшує його право чинність в спірних ситуаціях. Оскільки спеціальний закон, що повинен визначати порядок реєстрації і використання комерційного найменування, так і не створений дотепер, то питання комерційних найменувань регламентуються крім ЦКУ також законом «Про підприємництво» («Про внесення змін до Закону України «Про підприємництво» щодо найменування суб’єктів підприємницької діяльності» від 5 квітня 2001 року N 2356-III). Є надія, що в найближчі роки з’явиться сучасний закон про комерційне найменування, оскільки в минулому році голова Державного департаменту інтелектуальної власності оголосив про те, що розробляється проект закону «Про охорону прав на фірмові найменування». Ефективною системою правового захисту комерційного найменування є реєстрація його як торговельна марка (логотип) відповідно до закону «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг». Внесення в державний реєстр комерційного найменування на сьогодні здійснюється при реєстрації юридичної особи в органах місцевого самоуправління як суб’єкта господарської діяльності відповідно до постанови КМУ «Про порядок державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності» від 25.05.1998 №740. З 1 липня 2004 року набирає чинності ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15 травня 2003 року N 755-IV, який в певній мірі вирішує питання реєстрації і правового захисту фірмового найменування юридичної особи.


113. Мене цікавить питання реєстрації фірмового логотипу. Його для нас розробляла приватна рекламна агенція. Чи необхідні нам певні документи від фірми-розробника, які б підтверджували, що в разі заявлення нами бажання зареєструвати знак у них не буде жодних авторських претензій? Ірина

Так. Якщо розробка ТМ представляє собою оригінальну авторську розробку, то необхідно в договорі на розробку передбачити, або окремим листом від розробника отримати його згоду на реєстрацію вашою фірмою майнових прав, передбачених ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», на його твір.


114. Я СПД хочу иметь коммерческое название, чтобы называться агентством недвижимости «ххх…», но нигде не могу выяснить (или меня не могут понять), что мне для этого надо, где, если надо, необходимо его регистрировать чтобы не было совпадений. Подскажите пожалуйста, Заранее благодарен, Евгений.

Слово, яке Ви хочете використовувати як коменційну назву у Вашій підприємницькій діяльності, необхідно зареєструвати як знак для товарів і послуг відповідно до ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» (див.додаток). Державну реєстрацію товарних знаків (торговельних марок) і видачу свідоцтв на них здійснює Державний департамент інтелектуальної власності. Заявка подається в ДП «Український інститут промислової власності» (Укрпатент). Заявка оформляється відповідно до «Правил складання та подання заявки на видачу свідоцтва України на знак для товарiв i послуг» Закон «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» дозволяє подачу заявки на реєстрацію знака від: 1) юридичної особи; 2) фізичної особи; 3) патентного повіреного, що представляє інтереси юридичної чи фізичної особи.


115. Наша фирма импортирует вина из дальнего зарубежья.С одним из наших зарубежных партнеров у нас заключено соглашение, по которому мы имеем эксклюзивное право продажи его товаров (ТМ)в Украине.Сейчас мы сталкиваемся с завозом этих товаров другими импортерами («серый» импорт). Подскажите,пожалуйста,где и как мы можем зарегистрировать наше эксклюзивное право,чтобы внести данные товары в реестр Государственной таможенной службы.

Закордонний партнер зможе передати вам право на ТМ лише при умові його наявності на території України, тобто реєстрації ТМ в Україні, або міжнародній реєстрації, в якій вказана України. Лише при такій умові ви можете звернутися в регіональну митницю, оформити відповідні документи і заборонити ввіз в Україну товару з відповідною ТМ.


116. Нерезидент власник торгового знаку, за умовами ліцензійного договору надає резидту право платного використвання товарного знаку.Чи необхідно в данному випадку реєструвати даний товарний знак в Україні

Якщо ТЗ не зареєстрований в Україні, то і відсутнє на нього право, передачу якого здійснює нерезидент. Відсутність реєстрації містить загрозу порушення чужих прав на тотожні чи подібні знаки і втрату пріоритету. Розроблений Вами чи отриманий за умовами ліцензійного договору знак може зареєструвати хто-небудь інший на своє ім’я, (національне законодавство дозволяє це, якщо першокористувач таку реєстрацію не здійснив), а потім заявити претензії — Вам.


117. Помогите, пожалуйста, разобраться в следующей ситуации. В нашем городе существуют несколько фирм с одинаковым названием, причем у некоторых идентичны организационно-правовые формы, у некоторых совпадает только само название. Все эти фирмы занимаются одним и тем же видом хозяйственной деятельности, и, поэтому, происходит некая «путаница» как у клиентов, так и у других сторонних предприятий. Среди этих предприятий есть и такое, которое зарегистрировано в другом городе, но фактически ведет свою деятельность в нашем городе. Очень интересует ответ на такой вопрос: «Можно ли зарегистрировать название предприятия в Госпатенте. Если, да то, какими правами и приоритетами будет пользоваться фирма, у которой зарегистрировано название предприятие как фирменное наименнование (или может название нужно регистрировать как товарный знак)». Татьяна

Такий безпорядок з фірмовими назвами (комерційними найменуваннями) має місце в кожному регіоні і в цілому в країні. Виправити положення ніби-то повинен ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», який вступив в дію з 1.07.2004. Як ви вірно замітили, найменування суб’єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) містить відомості про його організаційно-правову форму та назву (комерційне найменування). Саме комерційне найменування і можна зареєструвати в Держдепартаменті інтелектуальної власності як торговельну марку. Права власника ТМ передбачені в ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг». Така реєстрація в умовах того безпорядку з фірмовими назвами і відсутністю єдиного держреєстру ю.о. забезпечує більш дійову охорону виключних прав власника на оригінальну частину назви.


118. Одна фирма должна нам деньги, но таковых у нее нет, зато есть торговая марка которую за долги они нам могут отдать, скажите пожалуйста какова процедура передачи и какими нормативно-правовыми актами она регулируетса?

Передача права на ТМ здійснюється на підставі договору про передачу права власності на знак для товарів і послуг, оформлення і реєстрація якого проводиться відповідно до «ІНСТРУКЦІЇ про подання, розгляд, публікацію та внесення до реєстру відомостей про передачу права власності на знак для товарів і послуг та видачу ліцензії на використання знака для товарів і послуг», зат. наказом Міністерства освіти і науки України 03.08.2001 N 576. Оплата за ТМ в певній мірі повинна бути співрозмірна з її балансовою вартістю, як нематеріального активу підприємства, або ціною, яка може бути визначена як в результаті експертної оцінки кваліфікованих оцінювачів, так і самим підприємством.


119. Був укладений Ліцензійний договір на використання товарного знаку на 20 років. Всередині цього терміну Ліцензіар за контрактом продав право власності на товарний знак іншій особі. Що необхідно зробити Ліцензіату для того, щоб використовувати цей товарний знак й надалі? Які документи необхідно попросити у нового власника товарного знаку?

Необхідно підписати договір з правонаступником на умовах, які його задовольнять, якщо передача права власності здійснена з дотриманням вимог ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» (з 01.01.2004 — ст..1114 ЦК). Використати укладений договір не вдасться, т.я. він не був внесений в держреєстр, адже термін його дії не відповідає Інструкції про подання, розгляд, публікацію та внесення до реєстру відомостей про передачу права власності на знак для товарів і послуг та видачу ліцензії на використання знака для товарів і послуг і є не дійсним для третіх осіб.


120. У меня такой вопрос, насчет ст .500 ГК — право преждепользования. Возникает вопрос, зачем регистрировать знаки. Если согласно ст.500, его можно просто использовать добросовестно и даже если его зарегистрирует кто-то другой, он не сможет тебе предъявить претензии о нарушении его исключительных прав. Вот и у нас получилась такая ситуация. Мы имеем ряд зарегистрированных знаков, но их используют еще несколько предприятий родственной отрасли. Просто мы раньше подсуетились, потратились и успели зарегистрировать их. И как нам теперь быть, заставить их заключать с нами лиц. договора или даже оформить договор о передаче прав получается мы не можем. Тогда в чем смысл регистрации, если под одной маркой выпускают товар разные производители и изменить это, получается нельзя, а это вводит потребителя в заблуждение. Как сделать так, чтобы мы могли использовать знаки монопольно, получается мы не обладаем исключительным правом запрещать использовать наши знаки.

Законодавством, як національним так і міжнародним, не передбачено обов’язкової реєстрації ТМ, що використовуються на ринку. І використання не зареєстрованої ТМ є правомірним, якщо до початку використання вона не зареєстрована, або не була заявлена на реєстрацію іншим суб’єктом, тобто якщо на дану ТМ не існують виключні права. Що ж дає реєстрація? Право на лише на використання, а й на заборону неправомірного використання ТМ. Ви зареєстрували свою ТМ трошки запізно, якщо вона до подання вашої заявки вже використовувалася конкурентами і яким належить право попереднього користувача. Якщо ви добросовісно розпочали використання своєї ТМ, тобто самостійно розробили (не скопіювали уже відомі на ринку) і провірили її на тотожність та подібність до вже використовуваних на ринку ТМ по відношенню до однорідних товарів (послуг), то для отримання монопольного права на використання вам необхідно було оперативно падати заявку на реєстрацію. А якщо ж ви повторили існуючу на ринку ТМ, але випередили конкурентів з реєстрацією, то по відношенню до них у вас справедливо відсутнє виключне право. До речі, далеко не всі держави передбачують можливість реєстрації ТМ, що на момент подання заявки вже використовується на ринку.


корисний матеріал? Натисніть:
наші клієнти з України (та Києва), Росії, США, інших країн
 
Захистіть ваші права, скориставшись нашими послугами:

Захистіть свій БРЕНД

подайте заяву на реєстрацію торгової марки (товарного знаку, логотипу) в Україні, за кордоном, або по всьому світу.

Захистіть свою інтеллектуальну власність

будь яка інтеллектуальна власність може бути захищена: комп’ютерна программа, веб-сайт, база даних, стаття, книга, пісня, музика, вірш, малюнок, інші твори науки, літератури та мистецтва.

Придбайте чи продайте

торгову марку (бренд, логотип, товарний знак), винахід, ідею, патент (база та список зареєстрованих ТМ, що продаються їх власниками)


Популярні питання:

інші питання...


Популярні новини:

інші новини...


Популярні статті:

інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100