На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
В Україні на 01.10.2013 (з 1992 р.) зареєстровано 394423 охоронних документів на ОПВ, із них патентів: 108167 на винаходи, 83871 на корисні моделі, 25522 на промзразки, 176805 свідоцтв на знаки для товарів і послуг, 13 свідоцтв на топографії ІМС, 20 реєстрацій КЗПТ та 25 свідоцтв на право на використання зареєстрованих КЗПТ
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

51. Ответьте пожалуйста на такой вопрос: — Патент (интеллектуальная собственность — компьютерная программа) выданный в Украине (который вы можете зарегестрировать) имеет какую юридическую силу, а именно, где он действителен??? Может ли гражданин России (или другой страны) получить точно такой же патент в своей стране и использовать аналогичную программу (методику и идею)???

Законодавством України, так як і Росії, не передбачено визнання компютерних програм винаходами і видача на них патентів. Ви можете зареєструвати ваше авторське право на КП і отримати Свідоцтво України, яке відповідно до Бернської конвенція поширюється і на інші країни. Бернська конвенція про охорону літературних і художніх творів, підписана 1886р., переглядалася 1971, зміни 1979, Україна приєдналася: ДАТА РАТИФІКАЦІЇ: 23 12.1993 ПОСТАНОВА ВРУ № 3794-XII р., утворила Союз — 149 країн для охорони прав авторів на їхні літературні і художні твори. Основні принципи: національний режим (твір створений в одній із країн одержує охорону у всіх членів Союзу)


52. Ситуация: Автор — передал исключительные имуществправа на программный продукт Ооо «К» которое в свою очередь передало неисключительные права ооо«Т». ООО»Т» испоьзует, изменяет, модернизирует Программный продукт и продает в основном коммунальным предприятиям .Вопрос №1: так как коммунальные предприятия не могут сразу опалатить все стоимость ПП, может ли ООО «Т» продавать ПП с рассрочкой платежа на 5 лет и под процент? Вопрос№2: Можно ли ООО«Т» офомить право собственности на этот модернизированный, видоизмененный ПП, если Автор не зарегистрировал первоначальный ПП, переданный ООО «К» по авторскому договору о исключительных правах. Спасибо. Анна

1) при передачі невиключних прав на ПП їх отримувач користується ПП сам, але не може здійснювати передачу його іншому субєкту; 2) передача ПП користувачеві здійснюється на підставі ліцензійного договору, умови оплати по якому сторони установлюють по взаємній згоді; 3) реєстрацію авторського права на ПП здійснює субєкт авторського права: автор чи його роботодавець; 4) змінений ПП є новим твором з новим субєктом авторського права.


53. Кто входить в этот Союз (более 150 государств). Точнее я бы хотела узнать, где можно ознакомиться со списком этих государств. Если Вас не затруднит, тогда я б хотела попросить Вас скинуть мне ссылку, где можно ознакомиться с этим списком. И еще 1 маленький вопрос: на какой стадии разработки ПО можно приступать к оформлению авторского права на ПО? Только тогда когда разработка ПО завершена и уже есть целый продукт или же можно и раньше (тогда когда)? Маша.

1) http://www.wipo.org/ 2) на ПЗ можна реєструвати АП і по завершенню робота, а також на окремі його частини чи фрагменти. Адже на реєстрацію комп’ютерні програми подаються у вигляді вихідного тексту (фрагментів вихідного тексту) програми в обсязі, необхідному для її ідентифікації. Заявник самостійно вирішує, які фрагменти вихідного тексту комп’ютерної програми передати на зберігання, та має право вилучати з поданих фрагментів вихідного тексту місця, які, на його думку, не слід висвітлювати.


54. Если я хочу оформить авторство на ПО, но не в Украине, а, например, в Великобритании или/и в США, что мне для этого надо сделать? Меня интересует возможно ли это вообще здесь на Украине, не выезжая за ее пределы. Кто бы этим мог бы заняться, сколько это займет времени и сколько будет стоить оформления авторства на ПО в этих странах? Буду очень благодарна Вам за ответы. Маша.

Програмне забезпечення є об’єктом авторського права и захист його здійснюється так як літературних творів. Бернська конвенція про охорону літературних і художніх творів (1886), до якої Україна приєдналася 23 12.1993, утворила Союз (понад 150 країн) для охорони прав авторів на їхні літературні і художні твори і визначила один із основних принципів — національний режим: твір створений в одній із країн одержує охорону у всіх членів Союзу... А тому достатньо реєстрацію твору здійснити в Україні і це забезпечить міжнародну його охорону.


55. Наша фірма розробила унікальну антивірусну програму, аналогів якої не існує.Це дійсно так. Ми хочемо її зареєструвати, отримати сертифікат на неї. Тобто нас цікавит весь комплекс робіт, які ми повинні виконати для того, щоб успішно без перешкод продавати її через інтернет. Питання до Вас, що і в якій послідовності ми повинні зробити. Андрій.

Згідно зі ст. 8, 15, 24 Закону України «Про авторське право і суміжні права» комп’ютерні програми є творами, які підлягають охороні, тому автор або інша особа, яка має авторське право, може дозволяти або забороняти використання комп’ютерних програм. Законом передбачений порядок реєстрації авторських прав на твори, в т.ч. і на КП (http://patent.km.ua/ukr/pages/i174) та отримання відповідного свідоцтва. Перелік видів господарської діяльності, які підлягають ліцензуванню, визначений статтею 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності». Виду господарської діяльності, пов’язаного з розробкою та використанням комп’ютерних програм, у зазначеному переліку нема. Згідно з вимогами цієї статті (зі змінами згідно з Законом від 17.01.2002 р. №2953-III), серед видів господарської діяльності, які підлягають ліцензуванню, є «виробництво дисків для лазерних систем зчитування»; «експорт, імпорт обладнання і дисків для лазерних систем зчитування». Законодавством України не передбачається обов’язкова державна реєстрація виробників і розповсюджувачів програмного забезпечення. Внесення суб’єктів господарювання до Реєстру виробників та розповсюджувачів програмного відбувається на добровільній підставі відповідно до порядку http://patent.km.ua/ukr/pages/i177. При продажі КП покупцю надається один із видів корпоративної ліцензії, що підтверджує ліцензійні права користувача на КП: ­ ліцензійний пакета: ліцензійна угода, носії, документація, купон, реєстраційна карта, сертифікат відповідності; ­ «коробкова ліцензія»; ­ іменний сертифікат; ­ електронний формат ліцензійної угоди кінцевого користувача (текст угоди висвічується на екрані під час установлення продукту). Законодавчі і нормативні документи: 1. Закон України. Про авторське право та суміжні права , 02.11.2000. 2. Закон України. Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних, 26.04.2000, нов. редакція 10.07.2003. 3. Закон України. Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом, експортом. імпортом дисків для лазерних систем зчитування, 17.01.2002. 4. Лист Держдепартаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України від 04.07.2002 р. №16-07/2151 5. Лист Держпідприємництва України від 22.03.2002 р. №4-451-534/1663 6. Ліцензія на використання комп’ютерної програми. http://patent.km.ua/ukr/articles/i150 7. Щодо торгівлі та розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних. http://patent.km.ua/ukr/articles/i221


56. Будьте ласкаві, допоможить мені вирішити проблему із збереження моїх авторських прав. Проблема у наступному: я працюю у фірмі, в мене немає трудового договора із цією фірмою. Я працюю над розробкой великого програмного продукту, але вже кілька місяців фірма не має грошей, тобто мені не виплачується заробітна плата. Тепер питання, якщо я зараз вирішу піти з цього підприємства, під дію якого закону я підпадаю :), та як мені уникнути переслідування цією фірмою, якщо я вирішу самостійно дописувати та продавати цей продукт? Я не дуже розуміюся на законах, тому прошу дати мені які-небудь сайти, що займаються питаннями авторських прав (окрім вашого), або написати які закони регулюють взаімодію між розробником та власником підприємства. Якщо ви маєте ще трохи часу, то розскажіть, будь ласка, як мені юридично грамотно построїти відносини із моїми керівниками на майбутнє, якщо я вирішу залишитися працювати у цій фірмі. Фірма має трьох співвласників та одного директора; я хочу отримувати відсоток із продажі цього продукту, якщо це можливо з юридичної точки зору. P.S. На данний момент, у моїх керівників немає ісходних кодів моєї програми (я на це сподіваюсь), а якщо є, то лише за той період, коли мені виплатили гонорар. Олег.

В даному випадку законодавство на Вашій стороні. Право на розроблений Вами програмний продукт належить Вам. Ви можете розпорядитися своїм твором на власний розсуд. Скоріше всього проблема існує у підприємства, яке не потурбувалося про своєчасне оформлення договору з автором і передачу авторських майнових прав. Що узаконити Вашу творчу діяльність необхідно підписати з підпиємством авторський договір (див. додаток), де передбачити всі умови роботи і оплати. ЗУ «Про авторське право і суміжні права» передбачено, що первинним суб’єктом, якому належить авторське право, є автор твору. Лише у випадку розробки автором службового твору (твір, створений автором у порядку виконання службових обов’язків відповідно до службового завдання чи трудового договору чи контракту між ним і роботодавцем) виключне майнове право на службовий твір належить роботодавцю, якщо інше не передбачено трудовим договором (контрактом) та (або) цивільно-правовим договором між автором і роботодавцем, а авторське особисте немайнове право на службовий твір належить його автору. За створення і використання службового твору автору належить авторська винагорода, розмір та порядок виплати якої встановлюються трудовим договором (контрактом) та (або) цивільно-правовим договором між автором і роботодавцем.


57. Где и как можно поставить контрольные марки Украины на DVD диски?

Відповідно до ЗУ «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних» від 10 липня 2003 року N 1098-IV розповсюдження на території України примірників аудіовізуальних творів, фонограм..., а також їх прокат дозволяються лише за умови їх маркування контрольними марками. Для одержання контрольних марок особи подають до ДП «Інтелзахист» (01030, Київ, вул. Б.Хмельницького, 34, тел. 461-91-08) наступні документи: а) заяву встановленого зразка; б) копію статуту, установчого договору (у випадках, передбачених законодавством) — для юридичних осіб; в) копію свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності; г) копію довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (для юридичних осіб) або про присвоєння ідентифікаційного коду (для фізичних осіб); ґ) перелік найменувань примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних встановленого зразка із зазначенням творів, зафіксованих на цих примірниках (мовою, що використовується для оригіналу відповідного примірника); д) копію державного посвідчення на право розповсюдження та демонстрування аудіовізуальних творів — фільмів; е) копію договору про передачу (відчуження) майнових прав авторів і (або) суб’єктів суміжних прав або договори про передачу прав на використання аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних шляхом їх відтворення та розповсюдження примірників, починаючи з договору, за яким майнові права авторів і (або) суб’єктів суміжних прав або права на використання передаються на територію України, або починаючи з договору, за яким майнові права авторів і (або) суб’єктів суміжних прав або права на використання передаються від первинних суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав (у разі виникнення цих прав на території України). Заявник подає копії зазначених договорів, а також оригінал договору, за яким безпосередньо заявникові передаються майнові права авторів і (або) суб’єктів суміжних прав або права на використання аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних. До договорів, складених іноземною мовою, додаються їх переклади українською мовою, посвідчені в установленому порядку; є) копію ліцензії на здійснення господарської діяльності з впровадження голографічних захисних елементів.


58. Підкажіть, будь ласка, чи займаєтесь ви реєстрацією контрольних марок. Якщо так, то яким чином це здійснити, скільки це коштує і протягом якого часу оформлюється. Також поясніть, будь ласка, чи потрібна перед реєстрацією контрольних марок реєстрація авторського права на комп’ютерну програму. Після отримання детальної інформації, сподіваємось працювати саме з вами з цих питань. Ірина. Черкаси

Відповідно до статті 3 Закону України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних» розповсюдження на території України примірників комп’ютерних програм, а також їх прокат дозволяються лише за умови їх маркування контрольними марками. Зареєструватися як одержувач контрольних марок та отримати їх Ви зможете в ДП «Інтелзахист» (01030, Київ, вул. Б.Хмельницького, 34, Начальник відділу видачі контрольних марок — Саницька Наталія Павлівна, тел. 229-64-63). Для отримання КМ не обов’язково пред’явлення свідоцтва про реєстрацію авторського права на КП, але захист прав при наявності свідоцтва більш ефективний.


59. Как защитит компютерную програму как объект промышленной собственности

Відповідно до прийнятої практики в нашій державі КП захищаються авторським правом (див. статті: http://patent.km.ua/ukr/articles/group27/i230, http://patent.km.ua/ukr/articles/group27/i230, http://patent.km.ua/ukr/pages/i174). Але відповідно до ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правової охорони інтелектуальної власності» від 22.05.2003 КП виключені з переліку об’єктів, правова охорона на які не поширюється згідно з ЗУ «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі». Рекомендую прочитати статтю І. Солярова «Комп’ютерні програми та патентна охорона» в журналі Держдепартаменту «Інтелектуальна власність» №5, 2003.


60. Какие на данный момент существуют методики оценки программного обеспчения ? По каким стандартам оценивают программные продукты ? Где это можно все найти?

Спеціальної стандартизованої методики оцінки програмного забезпечення пока немає. ПЗ відноситься до об’єктів інтелектуальної власності, або до нематеріальних активів підприємства, оцінка яких здійснюється відповідно до прийнятих недавно ЗУ «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» ( 2658-14 ) і Національного стандарту N 1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2003 р. N 1440.


корисний матеріал? Натисніть:
наші клієнти з України (та Києва), Росії, США, інших країн
 
Захистіть ваші права, скориставшись нашими послугами:

Захистіть свій БРЕНД

подайте заяву на реєстрацію торгової марки (товарного знаку, логотипу) в Україні, за кордоном, або по всьому світу.

Захистіть свою інтеллектуальну власність

будь яка інтеллектуальна власність може бути захищена: комп’ютерна программа, веб-сайт, база даних, стаття, книга, пісня, музика, вірш, малюнок, інші твори науки, літератури та мистецтва.

Придбайте чи продайте

торгову марку (бренд, логотип, товарний знак), винахід, ідею, патент (база та список зареєстрованих ТМ, що продаються їх власниками)


Популярні питання:

інші питання...


Популярні новини:

інші новини...


Популярні статті:

інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100