На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Кишеньковий персональний комп’ютер (КПК) – обов’язковий атрибут безперервного творчого процесу і незамінна річ для творчої людини
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

21. Возможно ли в сублицензионном договоре предусмотреть право сублицензиата заключать сублицензионные договоры, Лицензиат и Лицензиар не возражают против этого. Луганськ. Максим

Законодавством така форма договору не передбачена. Відповідно до ст..1109 Цивільного кодексу у випадках, передбачених ліцензійним договором, може бути укладений субліцензійний договір, за яким ліцензіат надає іншій особі (субліцензіату) субліцензію на використання об’єкта права інтелектуальної власності.


22. Скажіть, будь-ласка, чи податкові органи зараховують роялті до валових витрат, якщо ліцензійний договір не зареєстрований? Якщо ні, то на якій підставі, оскільки для сторін він набуває чинності з моменту підписання. КИЇВ. Євген

Зарахування роялті до валових витрат здійснює Ліцензіар на підставі договору, який для нього є чинним з моменту його підписання. ДПІ лише провіряє правомірність дій субєкта господарювання.


23. в кафе ,барах,дискотеках играет музика никто не платит(ст43 закона) совместные рейды с милицией о предупреждение об ответственности к платежам не привели. если в украине опыт как развести ситуацию и заставить платить владельцев кафе и т.д.вознаграждение через суд и как и какие составлять документы,что бы в суде выиграть на какой счет отправлять штрафнные санкции. Сімферополь. Андрей

Зверніться до Управління контролю за дотриманням законодавства в сфері інтелектуальної власності Держдепартаменту: Державні інспектори з питань інтелектуальної власності в регіонах http://patent.km.ua/ukr/pages/i160


24. Интеллектуальная собстственность -- право на результаты умственной деятельности. Так когда это право становится легитимным? Судя по всему, это случится когда я оформлю соответствующие документы. Значит пока я не оформил документ -- законность моего владения правом интеллектуальной собственности находятся под вопросом? Верно ли это утверждение и если можно подробней поясните данные аспекты вопроса. Например. Я изобрел что-либо. По сути это изобретение -- моя интеллектуальная собственность по факту моей находки. Кто либо другой регистрирует подобное изобретение (одновременно изобрели или шпионаж). И выходит я теряю права на изобретение. Где же справедливость? Выходит право является таковым только после регистрации, а если я не зарегистрировал право -- я не являюсь владельцем интеллектуальной собственности несмотря на мои труды изобретателя. Поясните пожалуйста, где истина? Артур.

Існує своя специфіка правового захисту різних видів об’єктів інтелектуальної власності. Для виникнення правового захисту об’єктів авторського права (ОАП) — творів літератури, мистецтва — не потрібні певні формальності, наприклад, по оформленню реєстраційних документів. Об’єкти патентного права (ОПП) — винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торговельні марки — забезпечуються правовим захистом лише після їх відповідної кваліфікації (тобто визнання такими) і занесення в державні реєстри. Існує ще форма захисту права інтелектуальної власності, коли твір не публікується, як ОАП, і не реєструється, як ОПП, а зберігається в секреті – „ноу-хау” (комерційні секрети). Ваше право вибрати ту чи іншу форму захисту і дотримуватися передбаченої законодавством процедури.


25. После окончания патентного поиска существует ли какой-то документ, подтверждающий, что он проведен успешно и подобных патентуемому изобретений нет? То есть документ, подтверждающий патентную чистоту? И еще: ЕПВ и ВОИС это латиские или русские аббревиатуры? Светлана

Якщо патентний пошук проводить патентний повірений, установа чи підприємство, що уповноважене виконувати таку роботу, наприклад, Укрпатент, то оформляється звіт відповідно до ДСТУ 3575-97 «Патентні дослідження. Основні положення та порядок проведення». Але патентний пошук може проводити заявник (це фізична чи юридична особа, від імені якої подається заявка на отримання патенту і яка буде власником патенту на винахід) і винахідник без оформлення звіту. Звіт про патентні дослідження не є обовязковим документом заявки на патентування винаходу, що подається до Укрпатенту. Але є обовязковим, якщо робота по патентуванню виконується за бюджетні кошти. Европейское патентное ведомство, Всемирная организация интеллектульной собственности.


26. Я всю жизнь проработал в УкрНИИхиммаше научным сотрудником патентного отдела.Теперь, будучи уже на пенсии, хочу оформить научную пенсию. Но мне говорят, что нет Положения о патентном отделе, а нужно еще доказать, что этот отдел относится к научным подразделениям. Чувствую, ерунда какая-то, ведь все эксперты институтов экспертизы (например, ВНИИГПЭ) являются научными сотрудниками. Да и я лично выявил и защитил авт. свидетельствами и патентами около 400 изобретений института. Не могли бы Вы мне в этом помочь. Может быть, есть у Вас Положение о патентном отделе (советское или украинское) или что-нибудь еще из нормативных актов на эту тему. В. Харьков

Я работал в ОКБ и наш Отдел патентно-лицензионной, изобретательской и рационализаторской работы по оплате был приравнен до основных тематических отделов. Но, к сожалению, в «Положении о подразделениях патентно-лицензионной, изобретательской и рационализаторской работы в Министерстве радиопромышленности» (Москва, 1986), которое у меня имеется,есть только запись, что отдел патентно-лицензионной, изобретательской и рационализаторской работы НИИ подчиняется заместителю руководителя по научной работе.


27. Яка різниця в термінах «піратська продукція» та «контрафактна продукція»? Які їх ознаки, що їх розрязніти. Дякую Юрій. Рівне.

Ці поняття тотожні. Контрафактна — продукція відтворена, опублікована і (або) розповсюджувана з порушенням авторського права і (або) суміжних прав. Офіційно прийнятий термін в законодавчих документах. «Піратська» продукція (жаргонний термін), що означає теж саме.


28. Що таке немайнові права? Олена. Львів

В сфері авторського права: визнання авторства (право авторства — протягом життя, авторство — вічне), право на авторське ім’я (заборона згадування свого ім’я, вибір псевдоніма), збереження цілості твору (перекручування, спотворення, недоторканість). В сфері патентного права: право першого заявника, право винахідника, право на заборону на згадування імені винахідника, право на продовження пропущених строків, на внесення змін в заявку, на участь в розгляді заявки, на пріоритет, на оскарження рішень по заявці, право авторства, право на назву.


29. Будь ласка, розтлумачьте, як можна забезпечити право на винахід, доручаючи патентному повіреному справу на проведення реєстрації (у тому числі перевірку патентної чистоти), коли мова йде відносно дуже комерційно привабливого проекту? З повагою, Людмила.

Ось мої аргументи: 1. ПОЛОЖЕННЯ про представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених), затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1994 р. N545: «...Обов’язки патентного повіреного. 16. Патентний повірений зобов’язаний зберігати в таємниці відомості, одержані ним під час здійснення своїх професійних обов’язків, зокрема суть порушених особою, яку він представляє, питань, зміст консультацій, порад, роз’яснень тощо...» 2. Думаю, що ні один недобросовісний поступок по порученій справі не коштує більше професійної репутації. Були витрачені роки на придбання знань і формування репутації, і я не збираюся заради пари сотень доларів ставити хрест на кар’єрі і — по великому рахунку — життя. 3. Нарешті, все таки існують поняття людської гідності і сумління.


30. Прочитала на вашем сайте бурные опусы, так вот контрольная марка выдается пиратам, а не усложняет им жизнь. Ваша контрольная марка усложнила жизнь нам предпринимателям, а не пиратам! Так что перестаньте вешать лапшу на вашем сайте и не смешите общественность... защитник авторских прав пиратов ! А ваше госпредприятие интелзахист просто поехало уже со своей сверх секретностью на пару с СБУ... Предпрениматель

Я поважаю Вашу думку, а тому сприймаю її у даній дискусії ні як по іншому, як вашу позицію. Але я не є представником Держдепартаменту і тим більше ДП «Інтелзахист». Взагалі я Ваш колега, підприємець на єдиному податку, і до даних державних органів маю відношення в тім, що і там захищаю інтереси своїх клієнтів (в т.ч. підприємців). Як Ви, мабуть, помітили, мій сайт носить чисто інформативний характер і «бурные опусы» відображають ту інформативну картину, що складається на сьогодні в законодавстві, структурі державних органів, судових справах та ін. Моя мета не «вешать лапшу», а надати більш-менш повну інформацію, в т.ч. і про тих, хто уже «поехало», і допомогти консультацією, тим хто довіряє моєму професіоналізмові і мало-мало цінить мою працю. Названі Вами органи є частиною тіла держави, яка знаходиться якщо не в «яєчному колаптоїдному стані”, то важко хвора. Пишіть про вашу проблему і я висвітлю її на сайті.


корисний матеріал? Натисніть:
наші клієнти з України (та Києва), Росії, США, інших країн
 
Захистіть ваші права, скориставшись нашими послугами:

Захистіть свій БРЕНД

подайте заяву на реєстрацію торгової марки (товарного знаку, логотипу) в Україні, за кордоном, або по всьому світу.

Захистіть свою інтеллектуальну власність

будь яка інтеллектуальна власність може бути захищена: комп’ютерна программа, веб-сайт, база даних, стаття, книга, пісня, музика, вірш, малюнок, інші твори науки, літератури та мистецтва.

Придбайте чи продайте

торгову марку (бренд, логотип, товарний знак), винахід, ідею, патент (база та список зареєстрованих ТМ, що продаються їх власниками)


Популярні питання:

інші питання...


Популярні новини:

інші новини...


Популярні статті:

інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100