На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У наступних світових війнах буде розвертатися боротьба за інтелектуальну власність, а не за нафту
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

 

31. Ja sobiraju modeli-kopii. Ja hochy ih prodavat, nygni li kakie nibyd dokymenti,chto bi prodat moi modeli?
КИЕВ. Denis

З точки зору права інтелектуальної власності ніяких спеціальних дозволів (ліцензій) на розробку і реалізацію моделей-копій не потрібно.

 

32. 1.Я собираюсь патентовать изобретение которое определено как «Способ и приспособление для его реализации». Возможно ли его обойти, если да, то как? 2.В каких случаях иностранцу, купившему права на изобретение, возможно запатентовать его за границей?
Чернігів. Сергей

По суті питань:
1. У великій мірі об’єм прав і надійність патенту залежить від того, як складена формула винаходу. Як правило, цю роботу повинен виконувати кваліфікований спеціаліст: патентний повірений чи патентознавець.
2. Кожний патент можна обійти, тільки на скільки вдало, це вже інше питання.
3. Якщо Ви продасте винахід за границю після отримання національного патенту і послідуючої після цього публікації відомостей про цей патент в офіційному бюлетені Укрпатенту, то отримати патент на цей же винахід в іншій державі уже не можна, т.я. відсутня буде на момент подачі заявки обов’язкова ознака його патентоспроможності — новизна.

 

33. Наразі в Укрпатенті на розгляді є дві мої заявки: від 10.11.2002р. і від 06.08.2003р. Я хотів и подати міжнародну заявку для подальшого патентування в США, Німеччині, Японії, Англії, Франції та Канаді. Які сплати та збори я повинен сплати ти і за що? Чи можна подати міжнародну заявку з відстроченням платежів?
Львів. Володимир.

1. Насамперед, в червні 2003 року значно змінилася процедура, що стосується прийому міжнародних заявок на експертизу в Україні. Нова редакція Закону враховує останні зміни статті 22 Договору РСТ, введені в дію з 1 квітня 2002 року, і правила 49 Інструкції до РСТ, введені з 1 січня 2003 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 14 нової редакції Закону для прийому міжнародної заявки на експертизу в Україні переклад міжнародної заявки українською мовою і документ про сплату збору за подання міжнародної заявки мають бути представлені в Укрпатент до спливу 31-го місяця від її дати пріоритету (для заявок, поданих згідно з Главою І або Главою II Договору РСТ). Цей термін може бути продовжений не більше ніж на 2 місяці, якщо до його спливу буде подано відповідне клопотання і сплачено збір за його подання. Надання копії міжнародної заявки Закон не вимагає. У випадку недотримання умов ч. 2 ст. 14 Закону дія міжнародної заявки в Україні вважається припиненою. З огляду на положення правила 49.6 Інструкції до РСТ нова редакція Закону надає заявникові можливість поновити дію міжнародної заявки в Україні, якщо недотримання умов було викликане поважними причинами.
Клопотання про поновлення дії міжнародної заявки в Україні може бути подане протягом 2-х місяців від дати припинення обставин, що стали причиною недотримання строку, встановленого ч. 2 ст. 14 нової редакції Закону, або протягом 12 місяців від його спливу, залежно від того, який з них настає першим. Причому на дату одержання Укрпатентом клопотання про поновлення дії міжнародної заявки заявник має надати в Укрпатент документ про сплату збору за подання цього клопотання, переклад міжнародної заявки українською мовою і документ про сплату збору за її подання. Якщо всі умови виконано, то дію міжнародної заявки в Україні поновлюють.
Якщо на дату одержання клопотання Укрпатентом необхідні умови не виконано, то заявникові відмовляють у задоволенні клопотання про поновлення дії міжнародної заявки в Україні не відразу, а спочатку повідомляють про можливість відмови в задоволенні цього клопотання. Строк надання заявником відповіді становить 2 місяці від дати одержання заявником повідомлення експертизи.
2. Перелік країн, у які можна подати заявку з використанням процедури РСТ:
Албанія, Вірменія, Австрія, Австралія, Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Барбадос, Болгарія, Бразилія, Бєларусь, Канада, Швейцарія і Ліхтенштейн, Китай, Куба, Чеська Республіка, Німеччина, Данія, Естонія, Іспанія, Фінляндія, Великобританія, Грузія, Гана, Гамбія, Гвінея-Бісау, Угорщина, Індонезія, Ізраїль, Ісландія, Японія, Кенія, Киргизстан, Корейська Народно-Демократична Республіка, Республіка Корея, Казахстан, Сент-Люсія, Шрі-Ланка, Ліберія, Лесото, Литва, Люксембург, Латвія, Республіка Молдова, Мадагаскар, Що Був югославська Республіка Македонія, Монголія, Малаві, Мексика, Норвегія, Нова Зеландія, Польща, Португалія, Румунія, Російська Федерація, Судан, Швеція, Сінгапур, Словенія, Словаччина, Сьерра-Леоне, Таджикистан, Туркменістан, Туреччина, Тринідад і Тобаго, Україна, Уганда, Сполучені Штати Америки, Узбекистан, В’єтнам, Югославія, Зімбабве.
3. Мито за подачу заявки = 455 USD (настановне мито) + 105USD х N, де N — кількість країн (максимум = 6) (мита за вказівку) + тариф за пошук + тариф за підготовку пріоритетного документа + тариф за пересилання. Якщо заявниками є фізичні особи, мито скорочується в 4 рази.


34. Що потрібно для оформлення патенту? Де знайти інформацію про вже запатентовані винаходи? (Щоб мів винахід не співпадав з існуючими.)
Бровари. Ярослав

Державну реєстрацію винаходів, що забезпечує їх правовий захист в Україні, проводить Укрпатент. Заявку можна передати особисто в Укрпатент чи відправити поштою, оформлену відповідно до Правил (http://patent.km.ua/ukr/pages/i134) на паперових аркушах. Оформлення заявки можна доручити патентному повіреному.
Перед оформленням заявки необхідно провести пошук аналогів вашого винаходу. Для цього в Україні створено:
1) Спеціалізована база даних (СБД) «Винаходи в Україні» Укрпатенту http://www.ukrpatent.org/search/
2) Фонд патентної документації громадського користування. З квітня 2001 року ФГК увійшов до складу Філії Українського інституту промислової власності «Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг» http://www.ip-centr.kiev.ua/


35. 1. Чи можливо запатентувати іграшку у вигляді скульптурного зображення без надання промислового зразка? Неможливість надання промислового зразка пов’язана з величезною кількістю можливих варіантів. Якщо неможливо, то як бути у такому випадку? Чи можна заратентувати ідею як таку?
2. Чи є різниця у тому, де запатентовано винахід, тобто якщо я живу у Києві, а знайшовши Ваш сайт, мені просто зручніше звернутися до Вас?
3. Як далеко за межі України може розповсюджуватися дія патенту на винахід?

КИЇВ. Олексій

По суті питань:
1) Якщо оригінальність Вашого твору лише в зовнішньому вигляді іграшки, то варто патентувати як промисловий зразок. Патент на промисловий зразок може передбачувати захист значної кількості варіантів, на практиці — до кількох десятків.
2) Якщо іграшка містить в собі оригінальні конструктивні елементи, патентування можливе як винаходу.
3) Патентування здійснюється у відповідному державному органі — Укрпатенті, до якого я подаю відповідні документи і супроводжую процес експертизи.
4) Дія патенту обмежена територією країни, що його видала. Для захисту прав закордоном існує процедура зарубіжного патентування.


36. Випадковим способом виявив,що суміш певних хімічних речовин значно і набагато ефективнішим способом, ніж зараз застосовується, лікує серйозну хворобу. Хочу отримати патент на нові ліки. Підскажіть, будь ласка, як це зробити. Які докази мені потрібно представити? Куди? Чи може фізична особа на себе зареєструвати патент на медичний препарат? Чи потрібно проходити клінічні випробування для отримання патенту на склад та спосіб застосування препарату?Якими законодавчими актами це регулюється? Вінниця. Володимир

Для оформлення заявки на отримання патенту на винахід — «медичний препарат» необхідно керуватися загальними «Правилами складання і подання заявки на винахід та заявки на корисну модель» (http://patent.km.ua/ukr/pages/i173), безпосередньо п.11. «Особливості змісту заявки на винахід щодо речовини», але використання цього препарату потребує дозволу відповідного компетентного органу. Патент на медичний препарат може отримати і фізична особа.


37. Мы казахстанская компания «MIND GAMES», занимающаяся разработкой и производством настольных, интеллектуальных, спортивно-стратегических игр. В настоящий момент мы ищем патентного поверенного в Украине по патентованию изобретения и защите авторских прав на правила нашей игры. Какова в целом процедура защиты авторских прав в Украине?
Алматы. Жанна

Я готовь помочь Вам и ответить на поставленные вопросы.
В Украине с 1994 года действует ЗУ «Об авторском праве и смежных правах». Действие этого Закона распространяется на произведения (литературные письменные произведения беллетристического, публицистического, научного, технического или др. характера (книги, брошюры, статьи и т.п.); компьютерные программы; базы данных и т.д.) впервые оглашенные на территории Украины или впервые оглашенные за пределами Украины, но после этого на протяжении 30 дней оглашенные на территории Украины; произведения, которые предохраняются соответственно международным договорам Украины.
Украина, также как и Казахстан, является участником Бернской конвенции об охране литературных и художественных произведений (с 23.12.1993) и Всемирной конвенции об авторском праве (с 23 12.1993) основные принципы которых: национальный режим (произведение созданный в одной из стран получает охрану во всех членах Союза), независимость охраны (охрана произведения автора осуществляется в любой стране независимо от охраны на родине) и т.д.
Иностранцы и лица без гражданства соответственно международным договорам ли на основе принципа взаимности имеют одинаковые с гражданами Украины права и для засвидетельствования авторства (авторского права) на оглашенный ли не оглашенное произведение, факта и даты опубликования произведения или договоров, которые касаются прав автора на произведение, в любое время на протяжении срока охраны авторского права могут зарегистрировать свое авторское право в государственном Реестре Украины. О регистрации авторского права на произведение субъекту авторского права выдается свидетельство.
Авторское право на произведение возникает вследствие факта его создания и начинает действовать со дня создания произведения и действует на протяжении всей жизни автора и 70 лет после его смерти.
В Украине с 1994 года действует ЗУ «Об охране прав на изобретения и полезные модели». Объектом изобретения (полезной модели), правовая охрана которому предоставляется в соответствии с этим Законом, может быть: устройство, вещество, способ, а также новое применение известного продукта или процесса.
Изобретение отвечает условиям патентоспроможности, если оно есть новым, имеет изобретательский уровень и есть промышленно пригодным.
Срок действия патента Украины на изобретение составляет 20 лет, декларационного патента на изобретение — 6 лет, декларационного патента на полезную модель — 10 лет от даты представления заявки.

 

38. Нашим предприятием было получено новое химическое вещество из области поверхностно-активных веществ. Появилась необходимость его запатентовать. Разъясните, пожалуйста,:
— к какому объекту интеллектуальной собственности следет отнести данное изобретение;
— на какое лицо лучше оформить патент: на физическое или юридическое;
— сможете ли Вы оказать услуги по патентованию данного объекта, и во сколько ориентировочно будут оценены Ваши услуги.

Харків. Татьяна

По сути вопросов:
1. В Украине с 1994 года действует ЗУ «Об охране прав на изобретения и полезные модели». Объектом изобретения (полезной модели), правовая охрана которому предоставляется в соответствии с этим Законом, может быть: устройство, вещество, способ, а также новое применение известного продукта или процесса. Изобретение отвечает условиям патентоспроможности, если оно есть новым, имеет изобретательский уровень и есть промышленно пригодным. Срок действия патента Украины на изобретение составляет 20 лет, декларационного патента на изобретение — 6 лет, декларационного патента на полезную модель — 10 лет от даты представления заявки.
Классификация изобретения осуществляется в соответствии с МПК, например, «Моющие составы на основе поверхностно-активных соединений; использование этих соединений в качестве моющих средств» это C11D 1/00.
2. Если существует равнозначный выбор, то лучше на ф.л. Но все зависит от конкретных условий.
3. Оформление заявки Вы можете поручить патентному поверенному, стоимость его услуг зависит от их вида и объема.
В зависимости от содержания идеи запатентовать можно изобретение или полезную модель. Для этого по установленным правилам оформляется комплект документов: заявление, описание, формула, реферат, графические материалы и др. Предварительно производится патентный поиск, в результате которого определяются аналоги и прототип Вашего изобретения. Патентный поверенный производит этот поиск в национальной базе Укрпатента и по международной базе. Мое мнение, заявку на патент должен оформлять только специалист, тогда 100% гарантия не просто получения патента, а патента с высокими защитными свойствами. Если Ваш выбор будет в мою пользу, то необходимо заполнить Заявку ПП, на основании которой будет составлен проект договора со сметой затрат. Получение патента Вам будет стоить от 200 до 1000 долл. (в т.ч. и всевозможные государственные сборы и пошлины), в зависимости от сложности патентуемого технического решения и степени его готовности до патентования. Оплата осуществляется в три этапа: аванс — 50%, по факту оформления полного комплекта документов для патентования — 30% и после окончания экспертизы в Укрпатенте — 20%.
Более подробно читайте «Порядок оформления заявки на получение патента Украины на изобретение (полезную модель)» — http://patent.km.ua/rus/pages/i172.

 

39. 1.Створений винахід не настільки цінний ,щоб патентувати за кордоном,а в патенті України немае сенсу.Чи можливо подати заявку і продати права на неї?Чи треба прицьому складати договір?Якщо треба,то який?2.Формула винаходу мае 3 незалежних пункта.Що робити якщо один з них не пройде експертизу?3.Винахід запатентовано як «спосіб».Чи правомірно буде якщо інша особа патентуе «пристрій»в якому повністю використовуе ознаки цього «способу»?
Чернігів. Сергій

По суті питань:
1. Вашу ідею (розробку) можна продати як ноу-хоу (комерційний секрет), оформивши відповідний договір (додається).
2. Патент буде виданий на винахід з ФВ, пункти якої відповідають умові патентоспоможності винаходу (новизні). Можлива подача двох заявок.
3. Щоб таке не сталося необхідно заявку подавати на спосіб і пристрій, що його реалізує.


40. Я придумал оригинальную технологию выработки электроэнергии при эксплуатации железной дороги и метрополитена. Технически абсолютно работоспособную. Экономически настолько целесообразную, что при ее внедрении железная дорога сможет отказаться от покупки электроэнергии у государства. Скажите пожалуйста, при подаче заявки на изобретение требуется ли предоставление рабочей модели? Какие документы необходимы? Какова стоимость патентования?Какова цена поддержки патента?
Харьков. Владимир

По суті питань:
1. При поданні заявки на отримання патенту на винахід робоча модель не представляється. Але для підтвердження промислової придатності технології, розробленої Вами, бажано в комплект заявочних документів включити фотографії чи креслення моделі, результати її випробовування.
2. Для одержання патенту на винахід необхідно оформити і представити в Укрпатент особисто чи поштою наступні обов’язкові документи:
— заява (http://s.patent.km.ua/data/blanks/zayava_patent_V.doc);
— опис винаходу;
— формула винаходу;
— креслення;
— реферат;
— платіжний документ на 13 грн. — за подання заявки.
3. Деклараційний патент ( на 6 років) на винахід обійдеться Вам в 17 грн., а патент на винахід (на 20 років) — 102 +17грн.
4. За підтримання чинності патенту (деклараційного патенту) на винахід, щороку необхідно платити: з третього по двадцятий від 21 до 112грн.


корисний матеріал? Натисніть:
наші клієнти з України (та Києва), Росії, США, інших країн
 
Захистіть ваші права, скориставшись нашими послугами:

Захистіть свій БРЕНД

подайте заяву на реєстрацію торгової марки (товарного знаку, логотипу) в Україні, за кордоном, або по всьому світу.

Захистіть свою інтеллектуальну власність

будь яка інтеллектуальна власність може бути захищена: комп’ютерна программа, веб-сайт, база даних, стаття, книга, пісня, музика, вірш, малюнок, інші твори науки, літератури та мистецтва.

Придбайте чи продайте

торгову марку (бренд, логотип, товарний знак), винахід, ідею, патент (база та список зареєстрованих ТМ, що продаються їх власниками)


Популярні питання:

інші питання...


Популярні новини:

інші новини...


Популярні статті:

інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100