На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Кишеньковий персональний комп’ютер (КПК) – обов’язковий атрибут безперервного творчого процесу і незамінна річ для творчої людини
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Лінус Торвальдс захищає свою торговельну марку

2005-08-25

Засновник проекту Linux включився в суперечку із приводу торговельної марки Linux, стверджуючи, що її субліцензування приносить одні збитки.

Минулого місяця адвокат Торвальдса звернувся до 90 австралійських компаній із проханням відмовитися від будь-яких юридичних домагань на назву Linux і придбати ліцензію в Linux Mark Institute, некомерційної організації, що є ліцензеутримувачем торговельної марки Linux. Компаніям доведеться заплатити за субліцензування торговельної марки Linux від $200 до $5000, на підставі чого дехто в співтоваристві open source обвинувачує Торвальдса в прагненні нажитися на успіху Linux.

У суботу Торвальдс заявив, що ні він, ні хто-небудь ще не робить грошей на субліцензуванні торговельної марки Linux, тому що пов’язані із цим судові витрати перевищують ліцензійну плату. «Мало того, що я не одержав за торговельну марку ні цента, Linux Mark Institute поки тільки втрачає на цьому гроші», — затверджує Торвальдс у списку поштового розсилання, присвяченому ядру Linux.

За його словами, листи з вимогою субліцензування торговельної марки необхідні для її захисту, про що він докладно писав у постингу в тім же списку в 2000 році. «Закон вимагає, щоб власник торговельної марки стежив за її використанням, — пояснює Торвальдс. — Це обтяжливо, тому що означає, наприклад, що власник повинен реагувати навіть на дрібні порушення торговельної марки, тому що в противному випадку по-справжньому погані хлопці можуть скористатися цими порушеннями для свого захисту, сказавши: «Так, ми порушили торговельну марку, але є й інші випадки порушень, що залишилися без уваги, так що власникові це, цілком ймовірно, байдуже»«. Недавно Торвальдса обвинуватили ще й у лицемірстві: хтось зі співтовариства open source заявив, що його критика патентів на програмне забезпечення суперечить його ж практиці застосування торговельних марок. Сам Торвальдс у своєму новому постингу не звертається до цього питання, але на його захист став засновник відомого сайту, спрямованого проти патентування ПЗ.

У понеділок Флоріан Мюллер, організатор кампанії проти директиви про патенти на програмне забезпечення Європейського Союзу, якого недавно назвали однією із самих впливових фігур у світі інтелектуальної власності, сказав, що торговельні марки й авторські права відрізняються від патентів на ПЗ.

«Патенти на ПЗ цей засіб впливу, що використається антиконкурентними силами й марними здирниками, а авторські права й торговельні марки, як правило, працюють на тих, хто створює й поширює реальні продукти, — пише Мюллер у своїй заяві. — Огульно критикувати права інтелектуальної власності неправильно й нерозумно».

Мюллер попередив, що «радикальна опозиція ІВ» може згубно позначитися на репутації руху open source. За його словами, деякі праві політики згодні з думкою Білла Гейтса, що обмеження прав інтелектуальної власності рівносильне комунізму, тому для співтовариства open source важливо спростувати точку зору, начебто воно проти прав інтелектуальної власності.


Новини інтелектуальної власності


корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100