На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Держава повинна побачити переваги людського потенціалу — знань, інтелектуальної власності, ідей — перед нафтою, газом, металом і нерухомістю: на відміну від природних копалин людський потенціал має здатність накопичуватися.
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Китайці замахнулися на чверть мікрона

2005-06-24

У Китаї до кінця 2008 року буде побудовано 20 нових фабрик по виробництву напівпровідникових чипів. Такі прогнози робляться в маркетинговому звіті Міжнародної асоціації виробників мікроелектронного встаткування й матеріалів SEMI.

Зараз Китай посідає третє місце у світі по споживанню напівпровідникової продукції. По даним дослідницької компанії IDC, обороти його ринку в 2004 році перевищили 26 млрд доларів, продемонструвавши майже 40-процентний ріст у порівнянні з попереднім роком. Однак лише п’ята частина внутрішнього попиту задовольняється за рахунок власного виробництва. Заповнити цей недолік і покликані нові фабрики. Незважаючи на те що континентальний Китай уже розташовує значним (близько 200 компаній) напівпровідниковим виробництвом, це в основному найпростіші операції — тестування й упакування в корпуси вже готових чипів.

Перенесенню в Піднебесну всіх етапів виробництва перешкоджають два фактори. Це закони ряду країн (у першу чергу США), що обмежують продаж у Китай стратегічно важливих технологій, і нерозвиненість системи захисту інтелектуальної власності, що загострює проблему промислового шпигунства. Тому нові китайські фабрики будуть оснащені не самими передовими навіть на сьогоднішній день технологіями. Напівпровідники швидше за все будуть провадитися на відновленому встаткуванні по 0,25-мікронному техпроцесу (для порівняння: Intel перешла на 0,09 мкм ще в 2003 році, а TSMC, на фабриках якої робляться чіпи AMD, ATI й nVIDIA, — торік).

Таке встаткування не дозволить робити сучасні мікропроцесори для ПК, але підходить для випуску більшості DSP (цифрових сигнальних процесорів), що застосовуються в аудіо- і відеоапаратурах, побутовій електроніці, стільникових телефонах й іншому телекомунікаційному встаткуванні.


Журнал «Експерт»

корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100