На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Патентний повірений на безоплатній основі надає консультації
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Договір про легалізацію комп’ютерних програм «Microsoft» в органах державної влади

2005-06-17

Договір про легалізацію комп’ютерних програм «Microsoft» в органах державної влади (від 19 травня 2005 року) між Міністерством освіти й науки України й корпорацією «Microsoft» — один з методів рішення питання про захист об’єктів інтелектуальної власності. Про це заявили на прес-конференції в Києві представники корпорації й українського відомства.

Відповідно до документа, державним органам влади дана можливість на пільгових умовах протягом 2005-2007 р. привести у відповідність із чинним законодавством використовуване програмне забезпечення компанії «Microsoft».

Як передає кореспондент Лігабізнесінформ, генеральний директор компанії «Майкрософт Україна» Валерій Лановенко заявив, що унікальність такого договору полягає в тім, що легалізація буде проведена про пільговій ціні, а це — 60% знижки від базової вартості. Також закупівлі ПЗ будуть проводитися протягом 3 років. Тобто, це «поетапна легалізація». До того ж буде надана безкоштовна технічна підтримка.

Він уважає, що в результаті підписання договору про легалізацію комп’ютерних програм «Microsoft» в органах державної влади підвищиться ефективність роботи, а також буде забезпечена інформаційна безпека. При цьому, за його словами, документ частково вирішить одну з найбільших проблем в Україні — комп’ютерне піратство, що є одним з найпоширеніших порушень.

На основі даного договору й порядку, установленого законодавством у частині закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, органи державної влади самостійно проводять на тендерній основі закупівлі ліцензійних зразків комп’ютерних програм.

Міністр освіти й науки України у свою чергу сказав, що підписання цього документа не зобов’язує й навіть не дає рекомендацій державним органам щодо придбання програмного забезпечення винятково компанії «Microsoft». Він сказав: «На розсуд кожного з органів державної влади покладає вибір того, яке програмне забезпечення використати — з відкритим або пропрієтарним кодом, вільне або комерційне. Договір тільки допомагає досягти економії бюджетних коштів для тих організацій, які використають програмні продукти компанії «Microsoft».

На думку президента «Microsoft» у Росії й СНД Ольги Дергунової, у представників бізнесу вже не буде аргументів для того, щоб не встановлювати в себе легалізоване програмне забезпечення. До того ж, як вона вказала, підписання такого договору позитивно оцінюється компанією «Microsoft» як крок до рішення проблеми захисту інтелектуальної власності. Вона вважає, що це буде сигналом для інших інвесторів й їхнього приходу в Україну.

Всі продукти «Microsoft» будуть українською мовою. Міністр освіти й науки України повідомив, що ПЗ вже перекладене, але деякі вчені негативно оцінили такий переклад, називаючи його нелітературним. Тому зараз іде доробка.


ЛIгабiзнесIнформ


корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100