На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Кишеньковий персональний комп’ютер (КПК) – обов’язковий атрибут безперервного творчого процесу і незамінна річ для творчої людини
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Міністерство освіти і науки розробило нову схему інноваційного розвитку України

2005-06-01

Міністерство освіти і науки представило журналістам нову схему інноваційного розвитку України. На прес-конференції в понеділок Міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко відзначив, що Україна не може встати в ряд європейських держав без технологічного відновлення виробництва й без освоєння інноваційних важелів конкурентноздатності економіки.

С.Ніколаєнко відзначив, що за словами Президента, в Україні намітилася криза науки й нових технологій. Проблема, зокрема, полягає в тім, що засобами на наукову діяльність розпоряджаються 42 міністерства й відомства, від чого губиться ефективність і результативність. При цьому Міністерство освіти і науки розпоряджається тільки однією десятою цих засобів.

Як передає кореспондент Лігабізнесінформ, Міністерство розробило схему інноваційної діяльності яка передбачає, що рада з питань науки, науково-технічної й інноваційної діяльності при Президенті України визначає пріоритетні напрямки інноваційного розвитку. Кабмін через Міністерство освіти і науки розподіляє одну третю засобів для Національної академії наук України, а дві треті — на інноваційні технології.

С.Ніколаєнко відзначив, що згадані дві треті засобів повинні надійти в українське технологічне агентство, які є так званою базою даних. Це агентство обробляє інформацію, що надходить від учасників наукового процесу й від виробництва. Тобто там зосереджена інформація із пропозиції та попиту на розробки інноваційних технологій.

Міністр привів приклад, що у Фінляндії з 1000 патентів реалізуються 300, а в Україні з такої ж кількості реалізуються 6-7.

Нове в пропонованій схемі полягає в тім, що засобу з бюджету будуть іти «під конкретні проекти, під конкретні результати, з конкретною відповіддю».

Розроблена Міністерством схема буде запропонована на розгляд робочої групи, створеної при Президенті. Міністр уточнив, що саме ця група буде розглядати подібні схеми й буде приймати остаточне рішення по тому або іншому проекту.

За словами С.Ніколаєнко, першочерговими завданнями уряду й Міністерства освіти і науки при оптимізації державної інноваційної політики є моніторинг діяльності діючих інноваційних структур, у першу чергу технологічних парків, внесення змін у законодавство, що регулює інноваційну схему, удосконалення процедури розгляду й експертизи інноваційних проектів.


ЛIГАБiзнесIнформ


корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100