На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
В Україні на 01.10.2013 (з 1992 р.) зареєстровано 394423 охоронних документів на ОПВ, із них патентів: 108167 на винаходи, 83871 на корисні моделі, 25522 на промзразки, 176805 свідоцтв на знаки для товарів і послуг, 13 свідоцтв на топографії ІМС, 20 реєстрацій КЗПТ та 25 свідоцтв на право на використання зареєстрованих КЗПТ
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Хакери винайшли спосіб «захоплювати в заручники» електронні документи

2005-05-30

Американська фірма Websense, що спеціалізується на комп’ютерній безпеці, обнародувала інформацію про виявлений її фахівцями випадку захоплення електронних документів «у заручники». По її повідомленню, якісь хакери зламали комп’ютер одного з її клієнтів, одержали доступ до важливих документів, що зберігаються на ньому, зашифрували їх, а потім звернулися до постраждалої особи з вимогою виплатити 200 доларів за криптографічні ключі, що дають можливість розшифрувати «викрадені» файли. Відомості про те, хто конкретно піддався цьому новому виду атаки, не розголошуються.

Як відзначає Associated Press, фахівці ФБР США вивчили ситуацію й визнали, що в цьому випадку дійсно мова йде про принципово новий вид комп’ютерного злочину. Було встановлено, що хакери використали стандартну схему установки на комп’ютер шкідливого модуля через спеціальним образом сформовану інтернет-сторінку. Постраждалого користувача заманили на неї, після чого встановили на його комп’ютер «трояна», що дозволив зробити криптографічні операції з документами. Після цього жертві був відправлений електронний лист із умовами «звільнення» захоплених даних.

Раніше комп’ютерний шантаж звичайно зводився до того, що хакери загрожували власникам сайтів атаками, здатними вивести сайт із ладу, а також можливістю несанкціонованого копіювання й наступного поширення конфіденційної комерційної інформації, відзначають у ФБР.

У випадку описаного прецеденту захоплені документи були розшифровані фахівцями без застосування ключів, що вимагалися. Крім того, що використався хакерами сайт був оперативно закритий у результаті дій правоохоронних органів і відповідного хостинг-провайдера за стандартною схемою. Проте, фахівці відзначають, що в майбутньому загарбники можуть застосувати більше складні алгоритми шифрування, які не дозволять настільки швидко «звільнити» дані. Разом з тим, також підкреслюється, що вимога грошей є «слабким місцем» подібної вимагацької схеми, тому що грошові транзакції легко відслідковуються.

LENTA.RU


корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100