На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
На земній кулі зареєстровано більше 30 млн. торговельних марок (в Україні – понад 100 тис.) і це число зростає щороку майже на мільйон
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Україна піратська

2005-05-15

Американці визнали Україну найзухвалішим інтелектуальним піратом у світі й залишили в силі санкції проти країни.

Такий висновок міститься у звіті Офісу торговельного представника США, присвяченому проблемі захисту прав інтелектуальної власності у 90 державах світу.

До першої категорії (найбільших порушників прав інтелектуальної власності, які завдали величезної шкоди американській економіці) автори звіту зарахували лише Україну. В Офісі торговельного представника США Україну називають «великим пунктом перевалки і зберігання нелегальних оптичних носіїв».

І хоча Вашингтон має претензії також до Китаю і Росії, ці країни, а також Аргентину, Бразилію, Індію та ще дев’ять країн віднесено до другої категорії. Білорусь, Азербайджан, Узбекистан, Туркменія, Казахстан, Таджикистан, Латвія, Литва та ще низка країн віднесені до третьої категорії. В усіх цих державах США відзначають прогрес у боротьбі з інтелектуальним піратством, тому вони зараховані до категорій менших порушників.

США має зуб на Україну за піратство вже понад 6 років. 2002 року американці виключили Україну з режиму зовнішньоторговельних преференцій і позбавили українські підприємства пільгових тарифів на $75 млн на рік. Тоді США оцінювали свої збитки від українських піратів у $200 млн на рік.

Американці радять Україні на певний час забути про вступ Світової організації торгівлі, позаяк звання найбільшого пірата є суттєвою перешкодою на шляху до СОТ і отримання статусу країни з ринковою економікою. Щоправда, Офіс торговельного представника США надав Україні можливість достроково вийти з «чорного» списку — ще до чергового перегляду так званого Списку 301 у квітні 2006 року (список переглядається лише раз на рік).

Для цього Україна найближчим часом має переконати американців, що вживає дієвих заходів щодо боротьби з піратством. Зауважимо, що 5 квітня у першому читанні було прийнято законопроект про імплементацію вітчизняного законодавства до вимог багатосторонньої Угоди про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності (ТРІПС). Документ пропонує вдосконалити законодавство щодо виробництва, експорту та імпорту компакт-дисків. Крім того, передбачається деталізувати кримінальну відповідальність за інтелектуальне піратство.

 

Український дiловий тижневик «Контракти»

 

корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100