На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У будь-якій цивілізованій країні права інтелектуальної власності повинні бути такими ж святими і непорушними, як і право приватної власності
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

•Правоохоронці розповідають про найбільш типові порушення прав інтелектуальної власності

2003-04-21

 

За словами Сергія Лебедя, заступника начальника Управління по боротьбі з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності і високих технологій МВС України, у 2002 році правоохоронними органами України було порушено 416 кримінальних справ, зв’язаних з порушенням прав інтелектуальної власності. З них 53 справи — по ст.229 Кримінального кодексу «Незаконне використання товарного знаку» і 20 кримінальних справ — по ст. 177 Кримінального кодексу «Порушення прав на об’єкти промислової власності». По 40 справам судове слідство уже закінчене і на даний час по 15 кримінальних справах винесене судове рішення. У деяких випадках (коли порушники несуть відповідальність не тільки за незаконне використання товарного знаку, але і за випуск і реалізацію фальсифікованої лікерогорілчаної продукції) вирок передбачає відповідальність у виді позбавлення волі на термін до 3 років.

Сергій Лебідь класифікував найбільш розповсюджені види порушень прав на товарні знаки

1. Фальсифікована продукція (як правило, це товар дуже низької якості, зроблений в антисанітарних умовах) виробляється підпільно, тобто особами, навіть не зареєстрованими як суб’єкти підприємницької діяльності. Порушення прав інтелектуальної власності в цьому випадку зв’язано ще з декількома кримінально карними злочинами

2. Легально працюючий виробник однорідного товару час від часу використовує для упакування свого товару чужий товарний знак. Так, один з українських виробників при виготовленні суміші, що клеїть, незаконно використовував товарний знак німецької корпорації Henkel.

3. Правопорушник використовує на упакуванні свого товару злегка змінений чужий товарний знак.

На закінчення Сергій Лебідь порадив, які документи необхідно прикласти до заяви по факту порушення прав на товарні знаки:

документ, що підтверджує права заявника на товарний знак (свідоцтво про реєстрації);
договір про право представлення інтересів правовласника, якщо власник знака — нерезидент України;
висновок експертизи на подібність до ступеня змішання, якщо порушник не в точності скопіював товарний знак, а злегка видозмінив його.


корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100