На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Сила інтелекту не в тому, щоб все знати, а в тому щоб знати, де в даний момент можна знайти необхідну інформацію
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

У Чернігові винайдено вічний двигун

2004-07-03

Перші спроби створити вічний двигун датуються ХІІІ сторіччям. У Франції в 1775 році Академія наук вирішила не брати до розгляду такі винаходи, вважаючи їх безперспективними та нереальними.

Чернігівець Василь Беца в 1999 р. теж отримав із відповідних інстанцій негативні висновки на свою розробку. У відповідях фігурував скепсис: мовляв, «експерти вважають, що заявлений винахід не відповідає умовам патентоспроможності», тощо. Йому надіслали ксерокопії з поважних енциклопедій, де йшлося про вічний двигун як уявну, але нездійсненну машину.

Та винахідник не здавався. Навчання в Ужгородському університеті на фізфаці, багаторічна робота у науковому інституті «Хімтекстильмаш» допомогли йому науково обгрунтувати і деталізувати мовою формул свій винахід. Зрештою після п’ятирічного розгляду Державний департамент інтелектуальної власності України видав Василю Беці патент на винахід з назвою «Саморухомий механізм».

...Ми зустрілися з винахідником удома. Прилад — «вічний двигун» стояв у розібраному вигляді на столі у вітальні. Василь Васильович розклав його на частини: боїться, що його розробку кожен тямущий фізик може «позичити» і використати як першовідкривач. Хоча на сторожі його інтересів усе-таки стоїть патентна служба зі своїм висновком.

- Задум створити вічний двигун з’явився ще під час навчання в університеті, — розповів В. Беца. — Але тоді я, чесно кажучи, опустив руки, бо офіційна наука дала вердикт: усе це безнадійна справа.

І все ж у 1990-х ідея знову захопила автора кількох рацпропозицій та винаходів. Ламав голову, думав, креслив схеми. Зрештою, зрозумів, що вихід знайдено. Саморухомий механізм Беци — це прилад-колесо, яке крутиться за рахунок гравітації (земного тяжіння) та взаємодії магнітів.

На думку дослідника, винахід дасть можливість розв’язати багато світових проблем. Адже саморухомий механізм може давати «на-гора» екологічно чисту енергію.

- Пройде деякий час, — каже Василь Васильович, — і з’являться і великі, і невеличкі дешеві мобільні електростанції, які вироблятимуть, наприклад, струм для будинку, кварталу.


Сергій ПАВЛЕНКО. «Голос України», N1404, 2004

корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100