На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Кишеньковий персональний комп’ютер (КПК) – обов’язковий атрибут безперервного творчого процесу і незамінна річ для творчої людини
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Дума РФ прийняла в третьому читанні законопроект про авторське право

2004-05-21

Держдума прийняла в третьому читанні виправлення до закону 1993 року «Про авторське право і суміжні права». Виправлення розроблялися протягом двох років комітетом з культури Держдуми і стали предметом протистояння декількох зацікавлених угруповань — закордонних виробників фонограм, вітчизняних заводів-виробників CD, авторських товариств, що конкурують. У підсумку в остаточному виді прийняті виправлення не влаштовують нікого, крім державних чиновників.

Юристи відзначають, що прийнятий законопроект — компромісний варіант, с великою кількістю нестиковок. Він задовольняє лише першочерговим вимогам СТО, без яких приєднання до організації неможливо.

Одним із ключових моментів нового закону є продовження терміну дії авторських прав з 50 до 70 років. Раніше аналогічні зміни були внесені в американське законодавство (в Україні — в новій редакції Закону N 2627-III від 11.07.2001).

Зміни торкнулися і сум, що правовласники можуть вимагати з порушників. Відповідно до виправлень, автори і власники суміжних прав одержують право вимагати замість відшкодування збитків виплати компенсації в розмірі від 10 тисяч до 5 млн. карбованців. Контрафактні екземпляри творів або фонограми підлягають конфіскації в судовому порядку і знищенню, за винятком випадків передачі конфіскованих контрафактних екземплярів власникові авторських прав або суміжних прав на його прохання.

У законі також уточнюються критерії для надання охорони на території РФ творам і об’єктам суміжних прав у залежності від громадянства автора, місця походження і перебування твору або об’єкта суміжних прав. Уводиться принцип ретроспективної охорони. Нарешті, у новому законі вводиться право на доведення до загального відома. Воно мається на увазі так називаним інтернет-правом, що надає правовласнику можливість регулювати використання творів або об’єктів суміжних прав в інтернеті.

Після прийняття Думою закон повинний бути схвалений Радою Федерації, а потім надійде на підпис президентові.

З текстом законопроекту можна ознайомиться на сторінці сайті «ВЯПат»


корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100