На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
«Венчурний бізнес — це коли інвестуються 10 компаній, з них половина стає банкрутами, у трьох ви повертаєте свої інвестиції, одна дає 10-кратне зростання й у ще одній компанії прибуток в 100 разів перевищує вкладення» — Тім Дрейпер
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

•Створено механізм легалізації комп’ютерних програм

2004-03-11

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок легалізації комп’ютерних програм в органах виконавчої влади (постанова Кабінету Міністрів України від 04.04.2004 № 253).

Документом уперше на рівні законодавства визначено поняття легалізації комп’ютерних програм в органах виконавчої влади. Це – приведення їх використання у відповідність з вимогами законодавства про авторське право шляхом заміни неліцензійних примірників комп’ютерних програм на ліцензійні. Дія Порядку не поширюється на закупівлю нового програмного забезпечення чи комп’ютерної техніки з установленими програмами.

Згідно з Порядком відтепер органи виконавчої влади під час щорічної інвентаризації програмного забезпечення повинні подавати перелік і кількість примірників комп’ютерних програм, які необхідно легалізувати. Після вивчення цих даних міжвідомча група на чолі з представником Міністерства освіти і науки України (МОН) визначатиме кількість примірників комп’ютерних програм, що підлягають легалізації у наступному за інвентаризацією році.

На голову міжвідомчої групи покладається проведення попередніх переговорів з правовласниками (особами, які мають виключне право дозволяти використання комп’ютерних програм), а також подання проектів договорів про легалізацію на Урядовий комітет соціального, науково-технічного та гуманітарного розвитку. На підставі ухвалених ним договорів МОН організовуватиме закупівлю ліцензійних примірників комп’ютерних програм.

Комп’ютерні програми, які не підлягають легалізації через моральну застарілість, невідповідність функціональним завданням органів виконавчої влади, вимогам захисту інформації, повинні бути виведені з експлуатації до кінця року, в якому проводилася інвентаризація.

Як повідомив заступник голови Держдепартаменту інтелектуальної власності МОН Володимир Дмитришин, завершення цьогорічної інвентаризації очікується до початку травня. Він висловив сподівання, що органам виконавчої влади вдасться перейти на використання виключно ліцензійних комп’ютерних програм найближчим часом, що є доцільним не тільки з точки зору дотримання авторського права, але й з огляду на можливість використання останніх версій програмних продуктів, одержання послуг з їх оновлення та підтримки.

Довідка: Порядок використання комп‘ютерних програм в органах виконавчої влади (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 № 1433) передбачає щорічне проведення інвентаризації програмного забезпечення, здійснення раптових перевірок використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, визначає обов’язки користувачів комп’ютерів з дотримання авторських прав.

Концепція легалізації програмного забезпечення та боротьби з нелегальним його використанням (затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15.05.2002 р. № 247-р) визначає основи урядової політики у цій сфері, передбачає проведення заходів, пов’язаних з удосконаленням та розвитком ринку програмного забезпечення.


Держдепартамент

корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100