У напрямі заходів, що забезпечать перехід на безпаперову технологію приймання заявок на об’єкти промислової власності (ОПВ), в ДП “Український інститут промислової власності” (Укрпатент) проводяться роботи зі створення системи електронного подання заявок. Нині розроблено клієнтську та серверну частини пілотного проекту, здійснюються тестування та експериментальна апробація елементів технології зазначеної системи.
На завершальній стадії знаходяться розробки, спрямовані на створення національних CD-ROM на винаходи та знаки для товарів і послуг. Готується до випуску електронне видання Офіційного бюлетеня “Промислова власність”.
Широке впровадження комп’ютеризації та перехід на безпаперову технологію обробки інформації в Європейському патентному відомстві (ЄПВ) спричинили необхідність передачі до нього описів українських патентів тільки в електронному вигляді. У зв’язку з цим у 2003 році в Укрпатенті розроблено та впроваджено програмне забезпечення для формування відомчого інформаційного масиву, що містить відомості про українські патенти та заявки на винаходи, для включення до бази даних ЄПВ INPADOC.
Подання даних стосовно українських патентів до ЄПВ в електронному вигляді дасть змогу Укрпатенту отримувати також європейські патентно-інформаційні ресурси у рамках рівноправного міжнародного обміну патентною інформацією.
Власні розробки Укрпатент координує з відповідними структурами ВОІВ і завдяки їх підтримці досягнуто перших результатів. Особливо цінними стали консультації та можливість обміну досвідом між спеціалістами комп’ютеризації та інформаційних технологій Укрпатенту і відповідного департаменту ВОІВ. Актуальність та масштабність робіт з впровадження системи електронного подання заявок мають глобальний характер. Укрпатент і надалі розраховує на підтримку та допомогу ВОІВ у цьому питанні.
Зазначені роботи спрямовані на формування системи електронних патентно-інформаційних ресурсів та перехід на безпаперову технологію обробки інформації в Укрпатенті. Реалізація цих завдань надасть можливість вирішити внутрішні технологічні потреби, створити всі умови для надання комплексних інформаційних послуг користувачам, включаючи бібліотечне обслуговування та доступ з мережі Інтернет, а також на паритетних умовах обмінюватись патентною інформацією з патентними відомствами інших країн.
Застосування нових інформаційних технологій, як зазначають фахівці, дозволить підвищити продуктивність та поліпшити якість роботи експертів. Це, в свою чергу, сприятиме скороченню термінів розгляду заявок на ОПВ і, відповідно, збільшенню кількості виданих охоронних документів.
Держдепартамент
корисний матеріал? Натисніть:
|