Верховна Рада України прийняла у цілому Закон «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо охорони інтелектуальної власності», розроблений урядом.
Так, відповідно до Закону, редакції друкованих ЗМІ зобов’язані використовувати авторські матеріали, твори літератури, науки і мистецтва з дотриманням законодавства з питань інтелектуальної власності. Порушеннями законодавства України про друковані засоби масової інформації визначаються порушення законодавства з питань інтелектуальної власності.
Крім того, у новій редакції викладається стаття 36 Закону «Про телебачення і радіомовлення» про особисті майнові і немайнові права телерадіоорганізацій. Так, телерадіоорганізації і їхні правонаступники є суб’єктами суміжних прав.
Телерадіоорганізація має право вимагати згадування своєї назви в зв’язку з записом, відтворенням, поширенням своєї передачі і публічним повторним віщанням її іншою телерадіоорганізацією.
До майнових прав телерадіоорганізації відноситься її виключне право на використання своїх програм яким-небудь способом і виключне право дозволяти або забороняти іншим особам: віщання своїх програм шляхом трансляції і ретрансляції, фіксацію своїх програм на матеріальному носії і їхнє відтворення, публічне виконання і публічну демонстрацію своїх програм у місцях із платним входом.
Майнові права телерадіоорганізації можуть бути також передані (відчужені) іншій особі у встановленому законом порядку в результаті ліквідації юридичної особи — суб’єкта суміжних прав.
Законом також визначено, що використання в рекламі об’єктів авторського права і (або) суміжних прав здійснюється відповідно до вимог законодавства України про авторське право і суміжні права.
Закон спрямований на узгодження між собою законів України, що регулюють відносини в сфері охорони інтелектуальної власності відповідно до нової редакції Закону «Про авторське право і суміжні права»..
Джерело: Ліга
корисний матеріал? Натисніть:
|