Останнім часом у світовій практиці все ширшого розмаху набуває комерціалізація ОІВ шляхом трансферу технологій. Причому все більшого розвитку набуває міжнародний трансфер. Тут виникає сприятливий грунт для порушення прав власника. Яким же чином захистити свої права?
По-перше, об’єкт трансферу має набути захисту за національною процедурою.
По-друге, об’єкт трансферу має набути правового захисту за міжнародними нормами та за нормами країни, у яку передається технологія.
По-третє, право інтелектуальної власності, щодо технології зокрема, має відповідним чином захищатися окремими пунктами (статтями) угоди (договору) про передачу ліцензійного чи авторського договорів тощо.
Тут важливу роль набуває участь в укладанні відповідного акту фахівців з питань прав інтелектуальної власності. У країнах з розвинутою економікою таку роль, як правило, відіграють патентні повірені. Для укладання угод (договорів) суб’єктами зовнішньоекономічних відносин мають залучатися представники з питань інтелектуальної власності, інші фахівці у цій сфері, а укладені угоди (договори) мають проходити відповідну експертизу та реєстрацію у визначених Кабінетом Міністрів України органах. Без таких заходів важко забезпечити необхідний рівень захисту прав власників технологій, а також уникнути значних економічних втрат як для них, так і для держави.
корисний матеріал? Натисніть:
|