На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У США «індустрія копірайту» створює 5% ВВП, а інтелектуальна власність є головною статтею експорту
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

• «Щодо зборів за дії з охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності». Прес-реліз

2003-11-13

Міжвідомчою робочою групою розроблено і знаходиться на узгодженні у відповідних міністерствах і відомствах проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження «Положення про збори за дії з охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності».

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правової охорони інтелектуальної власності» від 22 травня 2003 року № 850-IV спрямований на вирішення проблем, які перешкоджають якнайшвидшому вступу України до Світової організації торгівлі (СОТ). Кабінет Міністрів України зобов’язаний у шестимісячний термін з моменту набрання чинності цим законом привести нормативно-правові акти у відповідність до нього.

Даним фактом пояснюється, зокрема, прагнення Міністерства освіти і науки України подати на розгляд Кабінету Міністрів проект постанови «Про затвердження «Положення про збори за дії з охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності».

«Метою розробки проекту постанови є реалізація положень названого закону щодо визначених ним нових видів зборів у відповідності до вимог Угоди про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності, прийнятої СОТ,» — зазначає директор Державного підприємства «Український інститут промислової власності» (Укрпатенту) Алла Красовська.

«У розробленому проекті постанови вперше передбачено можливість переходу від існуючої подвійної шкали зборів для резидентів і нерезидентів до шкали зборів, побудованої на принципах ООН, що враховують рівень показника валового національного доходу (ВНД) на душу населення», — продовжує вона.

За словами Алли Красовської «запровадження такої шкали дає змогу повністю врахувати вимоги статті 3 Угоди про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності щодо надання підданим інших держав такого ж сприятливого режиму правової охорони, як і власним».

Проектом постанови передбачено пільги для фізичних осіб (винахідників та авторів). Вони сплачують збори в розмірі 15 відсотків від встановленого розміру кожного виду збору. Таким чином, розмір зборів залишиться практично на існуючому рівні.

Для суб’єктів малого підприємництва і неприбуткових юридичних осіб збори, передбачені проектом, сплачуються у розмірі 25 відсотків від встановленого розміру кожного виду збору. Тому розміри зборів для них дещо зменшаться. А оскільки статистичні дані свідчать, що 84% підприємств в Україні належать до категорії суб’єктів малого підприємництва, а ще близько 7% — до неприбуткових юридичних осіб, то запропоновані розміри зборів не змінять становища переважної більшості суб’єктів, які потребують охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності.

Разом з тим запропоновані розміри зборів для великих підприємств, які одержують значний економічний ефект від господарського використання об’єктів інтелектуальної власності, є співставними з аналогічними зборами інших країн. Зокрема, в Росії за подання заявки сплачується 600 рублів, що за нинішнім курсом відповідає запропонованим у проекті 100 гривням, і дає можливість уникнути збитковості під час проведення експертизи.

У проекті постанови також передбачається запровадження для іноземних заявників розрахунків у євровалюті. Доцільність цього підтверджується стабільністю євро, а також здійсненим економічним аналізом, згідно з яким частка країн Європи серед заявників іноземних держав становить: по винаходах — 69%, по промислових зразках — 68%, по товарних знаках — 94%.

«Здійснений економічний аналіз свідчить про те, що при запровадженні нових видів зборів, зазначених у законі, і гармонізації існуючих розмірів зборів відповідно до законодавств країн, що входять до складу СОТ, витрати національних та іноземних заявників за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності, не зазнають суттєвих змін», — запевняє директор Укрпатенту.

 

Прес-служба Держдепартаменту

корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100