На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У будь-якій цивілізованій країні права інтелектуальної власності повинні бути такими ж святими і непорушними, як і право приватної власності
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Зустріч із представниками однієї з найбільших кіновідеокомпаній світу Warner Brothers

2003-11-08

 

В кінці жовтня заступник Міністра освіти і науки України Василь Романчишин зустрівся з директором американської компанії «Warner Home Video» у Східній Європі, Близькосхідному та Африканському регіоні Грегорі Економоу. У зустрічі взяли участь керівники Департаменту кінематографії та Управління зовнішніх зв’язків та протоколу Міністерства культури і мистецтв України, а також представники української телекомпанії «Інтер-фільм».

Мова йшла про сучасний стан розвитку українського кіно-відеоринку та проблеми кіно-відеорозповсюдження й охорони інтелектуальної власності в Україні. Як зазначалося під час зустрічі, на сьогодні в Україні діє три ринки дистрибуції кіно-відеопродукції: кінотеатральний показ, домашнє відео і телебачення.

Намагаючись протистояти масовим порушенням прав інтелектуальної власності на кіно-відеорозповсюдження і розв’язати проблему піратства, Уряд України, спираючись на зарубіжний досвід, прийняв постанову про введення державного прокатного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів. Результатом цього кроку став той факт, що на кінотеатральному ринку проблема піратства була практично вирішена.

На телебаченні рівень легальності демонстрованих фільмів становить нині 75-80 відсотків. Найбільш неврегульованою поки що залишається сфера кабельного телебачення та місцевих телекомпаній, а також відеоринок. Для боротьби з нелегальним кіно-відеобізнесом на державному рівні були запроваджені додаткові заходи, а саме: голографічні марки з назвою і номером, які, крім державного прокатного посвідчення, також є обов’язковими для всіх видів кіно-відеопродукції.

Як представник однієї з найбільших кіновідеокомпаній світу, яка має свої офіси у Вашингтоні, Нью-Йорку, Брюсселі, Лондоні, Грегорі Економоу висловив зацікавлення у співробітництві з Україною. Він був поінформований про умови видачі державних прокатних посвідчень в Україні. Сторони обговорили також проблеми авторських прав на некінотеатральний показ фільмів компанії Warner Brothers (зокрема, в літаках, поїздах, готелях тощо), питання копродюсерства, податкової політики держави в галузі кінематографії тощо.

Підсумовуючи результати зустрічі, Василь Романчишин зауважив, що в українському суспільстві вже сформувалося негативне ставлення до нелегальних кіновиробників. «Кроки Міністерства культури і мистецтв України та інших державних установ спрямовані на збільшення кількості тих, хто займатиметься кіно-відеобізнесом легально», — зазначив заступник Міністра. Висловлюючи задоволення ходом переговорів з представниками «Warner Brothers», Василь Романчишин висловив сподівання, що ця зустріч сприятиме формуванню думки світової культурної спільноти щодо прагнення України цивілізовано підходити до кіновиробництва і проблеми боротьби з піратством.


Держдепартамент

корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100