На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
На земній кулі зареєстровано більше 30 млн. торговельних марок (в Україні – понад 100 тис.) і це число зростає щороку майже на мільйон
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Мобільним телефоном стане людське тіло

2003-11-07

Незабаром, щоб зателефонувати, буде досить клацнути пальцями і піднести вказівний палець до вуха, пише сьогодні The Daily Telegraph.

Найбільша японська корпорація мобільного зв’язку NTT DoCoMo розробляє модель мобільного телефону, у якому для передачі сигналу використовується людське тіло. Цей пристрій убудований у вузький ремінець, що носять на зап’ясті як годинник, і називається Finger Whisper.

Щоб відповісти на дзвоник, що надходить на Finger Whisper, почати чи закінчити телефонну розмову, користувачу досить просто доторкнутися вказівним пальцем до великого, а потім піднести вказівний палець до вуха.

Електроніка в браслеті перетворює звукові хвилі у вібрації, що передаються через кісти руки у вухо.

Тому що кістки передають звукові вібрації краще, ніж повітря, якість звуку в Finger Whisper, як передбачається, буде в кілька разів перевищувати якість звуку в звичайних телефонах і придушувати навколишній шум.

У браслет убудований мікрофон, а замість набору номера користувачу буде досить просто голосно вимовити його, і за допомогою технології розпізнавання голосу голосова команда перетвориться в номер, що набирається.

Також дослідники NTT DoCoMo працюють над удосконаленням Finger Whisper для того, щоб він міг витягати звук шляхом аналізу рухів мускулів навколо рота. Щоб уловити міоелектричні сигнали, породжувані мускулами, користувач повинний буде носити детектори-електроди у виді кільця на великому, вказівному, середньому пальцях і під час розмови тримати пальці на щоці і верхній губі.

Поки вченим удалося домогтися розпізнавання голосних, тепер вони б’ються над приголосними, що набагато складніше, тому що проголошення приголосних вимагає більш складних мускульних рухів, крім того, приголосні вимовляються швидше, ніж голосні.

Кінцева мета, відзначається в японській газеті Nikkei Weekly, — це навчитися аналізувати мозкові хвилі, хоча це чревате тим, що користувач мобільного телефону може ненавмисно видати свої таємні думки про людину, з яким спілкується.

У даний момент компанія розробляє четверте покоління мобільних телефонів, що замінять телефони з убудованими відеокамерами. Правда, поки прототип нового телефону — розміром з кухонну шафу.

 

За матеріалами: NEWSru

корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100