На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Кишеньковий персональний комп’ютер (КПК) – обов’язковий атрибут безперервного творчого процесу і незамінна річ для творчої людини
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Студії звукозапису випробують нові способи боротьби з піратством

2003-09-28

 

На цьому тижні виходить новий альбом виконавця в стилі хіп-хоп Ентоні Хемілтона (Anthony Hamilton), який стане першою комерційною реалізацією нової технології, що дозволяє обмежувати копіювання з ліцензійних компакт-дисків, допускаючи при цьому прослуховування захищеного диска на ПК і навіть створення його копії. У загальному ж усі п’ять ведучих світових звукозаписних компаній збираються випустити подібні CD, що будуть поширюватися за межами США, щоб оцінити ефективність нової технології і зворотну реакцію користувачів. Ранні спроби застосувати цю технологію викликали скарги з боку користувачів на неможливість прослуховування на комп’ютері навіть легальних копій.

BMG буде використовувати у своїх дисках технологію MediaMax CD-3 SunnComm Technologies. У цьому методі кожна пісня записується на диск двічі, один раз у форматі звичайного CD-плеєра, а другий — у зрозумілому для Windows Media-плеєра виді. При цьому меломани зможуть зробити три копії кожного запису на своєму ПК, а також відіслати мелодію, що сподобалася, поштою обмежене число раз. На думку глави компанії SunnComm Пітера Джакобса (Peter Jacobs), їхня технологія може стати прийнятною альтернативою для меломанів, адже тільки в США за останній місяць студії звукозапису подали близько 300 позовів проти користувачів файлообмінних мереж.

Звичайно, не тільки SunnComm пропонує спосіб захисту компакт-дисків від копіювання. Інша американська фірма, Macrovision, також розробила технологію, що дозволяє прослухувати зроблені записи на комп’ютері. Однак її методика не дає можливості копіювати захищені записи і розсилати їх по мережі. Кілька студій звукозапису уже встигли поставити на ринки більш 150 млн. CD з ранньою версією цієї системи захисту. Відношення з боку самих виробників до подібних методів боротьби з піратським копіюванням також неоднозначно. По-перше, вони не упевнені в 100-процентній надійності цих технологій, а по-друге, стурбовані юридичними аспектами таких нововведень. Утім, зараз звукозаписні компанії очікують реакції споживачів на нові способи захисту дисків.

 


Джерело: за матеріалами AP.

корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100