На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Патентний повірений на безоплатній основі надає консультації
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Погані думки можуть позбавити здоров’я

2003-09-07

Якщо людина схильна часто думати про погане, у неї може підвищитися схильність до захворювань. До такого висновку прийшли вчені університету штату Вісконсин (США). На думку американських дослідників, «негативна» активність мозку прямо зв’язана з ослабленням імунітету, повідомляє Російська служба Бі-бі-сі. Крім того, люди, чий ступінь негативної активності максимальна, гірше інших піддаються профілактичним мірам, спрямованим на боротьбу з захворюваннями, наприклад, дії вакцини проти грипу.

Для того щоб прийти до такого висновку, доктору Ричардові Девідсону, що очолював групу американських учених, треба було обстежити 52 чоловіка у віці від 57 до 60 років. Кожного з них попросили згадати дві події: одну, яка доставила найбільшу радість, іншу — що рознервувала, що злякала чи розлютила респондента. Поки «піддослідні кролики» були зосереджені на своїх спогадах, учені вимірювали активність зон їхнього мозку, що відповідають за позитивні і негативні емоції. Потім кожному випробовуваному уводили вакцину від грипу. Протягом півроку вчені проводили спостереження за дією вакцини на цих людей: досліджували, яку кількість антитіл удалося виробити людині з її допомогою.

Виявилося, що на тих випробуваних, у яких більш активно працювала зона мозку, що відповідає за негативні емоції, вакцина вплинула. І навпаки: випробуваних, у яких більш інтенсивно працювала «позитивна» частина мозку, вакцина захищала від грипу набагато інтенсивніше.

«Учені звернулися до діяльності мозку, щоб зрозуміти механізми впливу мислення на тіло», — говорить п. Девідсон. На його думку, дослідження допомогло довести, що емоції впливають на ті системи організму, що «відповідають» за здоров’я.

 

Джерело: за матеріалами Російської служби Бі-бі-сі.

корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100