На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Кишеньковий персональний комп’ютер (КПК) – обов’язковий атрибут безперервного творчого процесу і незамінна річ для творчої людини
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Патент — гальмо розвитку Інтернету

2003-08-05

 

Патенти можуть сильно сповільнити розвиток Інтернету і галузі інформаційних технологій у цілому, — вважає консорціум World Wide Web (W3C). Про це було заявлено в новому документі, затвердженим консорціумом, у якому також говориться, що всі стандарти і рекомендації W3C повинні базуватися на відкритих технологіях, не потребуючі виплати ліцензійних відрахувань. Справа в тім, що використання запатентованих технологій не тільки припускає виплати власникам патентів, але також нерідко є джерелам численних патентних суперечок. І те й інше явно не піде Інтернету на користь. «W3C установив еталон прагматичного підходу до розробки вільних від відрахувань стандартів веба в сьогоднішній ситуації з патентами,» — заявив директор W3C Тім Бернерс-Ли. Дія нових правил поширюється на всіх членів W3C.

У тому випадку, якщо власники патентів хочуть, щоб їхньої розробки стали частиною стандарту, вони будуть зобов’язані відмовитися від претензій на одержання ліцензійних зборів. У деяких випадках патентовласнику дозволяється вийти з домовленості про відмовлення від ліцензійних відрахувань, але при цьому повинно бути оголошено заздалегідь, на початковій стадії розробки стандарту. Відповідно до затвердженого документа, всі учасники W3C повинні надавати вичерпну інформацію про патенти, що торкаються яких-небудь стандартів. Можливі патентні конфлікти буде вирішувати особлива робоча група, що входить у структуру W3C.

http://news.proext.com/tech/11558.html


корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100