На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Кишеньковий персональний комп’ютер (КПК) – обов’язковий атрибут безперервного творчого процесу і незамінна річ для творчої людини
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Китайський музичний сервіс Google навряд чи витримає конкуренцію з піратами

2009-04-04

Китайський музичний сервіс Google може не витримати конкуренції з піратами й схожими місцевими службами, вважають аналітики.

У понеділок корпорація Google оголосила про офіційне відкриття в Китаї (і тільки в Китаї) сайту, з якого можна безкоштовно скачувати пісні. Ресурс надає доступ до мільйона композицій від 140 музичних видавців, включаючи Warner, Sony, Universal й EMI. Google планує заробляти гроші на продажу реклами. Правовласники будуть одержувати обговорені комісійні.

Однак у китайському Інтернеті вже існують подібні сервіси, і найбільший з них — Baidu, відкритий однойменним лідером місцевого ринку пошукових веб-систем. Почасти саме завдяки популярності музичного сервісу Baidu утримує 70% ринку інтернет-пошуку в Китаї, у три рази перевершуючи частку Google.

Рішення американської корпорації цілком зрозуміло, але навряд чи воно зможе спричинити критичні зміни на ринку, вважають експерти. Пропозиція Google поки не здатна зрівнятися з величезними асортиментами піратської вольниці Китайнету. Безкоштовний сервіс Google — важливий крок правовласників у боротьбі з піратством у КНР, але він не зможе задовольнити попит. Споживачам однаково, законний це сайт чи ні, відзначають експерти. Головне для них — наявність тієї музики, яку вони шукають.

Музичні видавці неодноразово обвинувачували Baidu у піратстві, вимагаючи мільйонні компенсації. Baidu парирує претензії тим, що не поширює музику, а лише дає посилання на сайти, де її можна скачати. Природно, що сервіс відмовляється відповідати за сумлінність сторонніх сайтів.

За даними Міжнародної федерації фонографічної індустрії, 99% музики, що завантажує в Китаї за допомогою Інтернету, поширюється незаконно. Через це індустрія зазнає мільярдних збитків. У той же час Китай з його найбільшою у світі інтернет-аудиторією (близько 300 млн користувачів) залишається самим ласим шматочком для лейблів.


Джерело: Компьюлента

корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100