Схоже, що пірати, незважаючи на всі судові зусилля правовласників, поки виграють битву по поширенню музики в Глобальній мережі. За даними останнього аналітичної звіту Міжнародної федерації звукозаписної індустрії (International Federation of the Phonographic Industry, IFPI), до 95% музичних треків, доступних в інтернеті по тим або іншим каналам, є нелегальними
IFPI відзначає, що глобальна музична індустрія й раніше зіштовхувалася із проблемою піратства, але зараз із небувалим поширенням мережі й файлообмінних технологій, масштаб піратської продукції став у рази більше.
Однак бачать в інтернеті представники IFPI і користь. Так, за останній рік серед всіх записаних і проданих легальних треків, 20% було легально продане через інтернет-магазини, ще в 2007 році цей показник не перевищував 7%. Продажі класичних дисків продовжують неухильно падати, говорять укладачі звіту
Усього в по оцінках організації в 2008 році в 72 країнах користувачі нелегально зкачали майже 40 млрд піратських треків і всього 1,4 треків, продаваних легальними магазинами, що роблять відрахування виконавцям. Самим продаваним альбомом став диск Lollipop, американського репера Lil Wayne — цей диск легально був зкачан 9,1 млн.разів.
«Незважаючи на розгул піратства, доводиться стверджувати, що бізнес інтернет-продажів росте вже шостий рік підряд. В 2008 році у фінансовому вираженні він виріс на 25% й оцінюється в 3,7 млрд доларів», — говорять в IFPI.
Джерело: CyberSecurity
корисний матеріал? Натисніть:
|