Росія розробила «стелс»-технології, здатні гідно конкурувати на світовому ринку озброєнь, повідомляє РІА «Новини» з посиланням на член-кореспондента РАНЕЙ Андрія Лагарькова, що представляє Об’єднаний інститут високих температур РАНЕЙ і генерального директора ГУП «Авіаційного військово-промислового комплексу «Сухий» Михайла Погосяна.
У результаті співробітництва промисловості і Російської академії наук у Росії вже розроблена і перевірена комплексна технологія забезпечення низького рівня помітності. Першими літаками, обробленими за новою технологією, стали Су-47 і Су-27М.
Як відзначив Лагарьков, технології «стелс» призначені для зниження рівня сигналів, що приходять від якого-небудь об’єкта на систему контролю і спостереження. Сучасний підхід полягає в створенні нових матеріалів з визначеними радіофізичними властивостями. Причому спосіб їхнього нанесення не є однаковим для всіх частин літака. Товщина покриття і число його шарів міняються по складному законі і визначаються за допомогою математичного моделювання розсіювання електро-магнітних хвиль на поверхні літака.
Російські «стелс»-технології передбачають використання найсучасніших плазменних, лакофарбових, дугових, плазменно-вакуумних і нанотехнологій. Особливе місце займає технологія створення феромагнітних композитних матеріалів і так званих штучних магнетиків.
Для створення «інтелектуального обшивання» літака майбутнього потрібно вирішити ще чимало складнійших задач, але створені російськими фахівцями технології вже задовольняють вимогам, пропонованим до літака п’ятого покоління.
корисний матеріал? Натисніть:
|