На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
В Україні на 01.10.2013 (з 1992 р.) зареєстровано 394423 охоронних документів на ОПВ, із них патентів: 108167 на винаходи, 83871 на корисні моделі, 25522 на промзразки, 176805 свідоцтв на знаки для товарів і послуг, 13 свідоцтв на топографії ІМС, 20 реєстрацій КЗПТ та 25 свідоцтв на право на використання зареєстрованих КЗПТ
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

5 небезпечних конкурентів. У рейтингу економічної конкуренції домінують скандинавські держави

2006-10-14

1. Головними критеріями оцінок конкурентоспроможності Світового економічного форуму є макроекономічні показники, рівень держрегулювання та впровадження високих технологій. Цьогорічний рейтинг очолила Швейцарія. Торік швейцарська економіка посідала четверте місце. Лідерство Швейцарії у рейтингу конкурентоспроможності — це гімн малим та середнім підприємствам (вони становлять понад 80% тамтешніх підприємств) та сфері послуг, адже саме банківський сектор, страхування і туризм є базовими галузями швейцарської економіки.

2. Фінляндія протягом останніх 5 років не залишає верхніх рядків у рейтингу Світового економічного форуму. До 90-х країна не відігравала помітної ролі у європейській економіці й була відома як виробник деревини та паперу. Однак останнім часом держава здобула імідж «європейської Японії» завдяки стрімкому розвитку високотехнологічних галузей. Якщо 1967 року частка електроніки у фінському експорті становила 1%, то зараз цей показник сягнув 26%.

3. Третє місце дісталося Швеції, котра, як і Фінляндія, відома своєю інноваційною політикою. Ці дві країни витрачають на наукові розробки близько 3% ВВП, тоді як інші держави Євросоюзу прагнуть досягти цього показника лише до 2010 року. Разом з тим Швеція не обмежується високими технологіями. Галузі так званої старої індустріальної економіки тут є доволі успішними. Шведи залишаються прибічниками диверсифікації промисловості, тому в цій невеликій скандинавській державі, попри всі глобалістичні тенденції, залишаються власні авіа- та автомобілебудування, атомна енергетика та розвинений оборонно-промисловий комплекс.

4. Конкурентоспроможність Данії визначають її сфера послуг, транспортні можливості та високоефективне сільське господарство. Якщо банківська діяльність та страховий бізнес є територією приватного середнього та дрібного бізнесу, то у транспорті та аграрному секторі помітну роль відіграє держава, яка залишила у своїй власності чималі пакети акцій залізничних та авіаційних компаній. В АПК зайнято лише близько 5% населення Данії, але завдяки субсидіям та новітнім технологіям тамтешні фермери не лише забезпечують національний ринок сільгосппродукцією, а й експортують її.

5. Сінгапур опинився на п’ятій сходинці, випередивши США. До 80-х років головним козирем сінгапурської економіки був морський порт (другий у світі за вантажообігом), однак протягом останнього десятиліття країна почала розвивати обробну промисловість, а також налагодила завдяки дешевій місцевій робочій силі збирання електро- та радіоапаратури. Ці чинники, безумовно, посилили конкурентоспроможність держави, яка в рейтингу Світового економічного форму випередила більшість держав ЄС. Не кажучи вже про сусідів по Азійсько-Тихоокеанському регіону (Китай — 54-те місце) та пострадянські держави (Казахстан — 55-те, Росія — 62-ге, Україна -68-ме).

 

Український дiловий тижневик «Контракти» № 41 вiд 09-10-2006

корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100