На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У США «індустрія копірайту» створює 5% ВВП, а інтелектуальна власність є головною статтею експорту
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Україна одержала похвалу від Microsoft

2006-10-10

Торік Україна продемонструвала найбільш динамічне в порівнянні с іншими країнами зниження рівня комп’ютерного піратства — з 91 до 85%. Однак збитки вітчизняної економіки від поширення нелегального програмного забезпечення продовжують зростати, повідомляє RUPOR.INFO.

Результати дослідження світового рівня піратського програмного забезпечення (ПЗ), оприлюднені вчора компанією «Майкрософт Україна», показали скорочення кількості контрафактної продукції в Україні на 6%. «Прогрес в зменшенні рівня комп’ютерного піратства в Україні вражає», — відзначив менеджер з легалізації програмного забезпечення компанії Євгеній Созанский.

У двадцяти країнах з найбільшим рівнем нелегального ПЗ Україна перемістилася з третього на шосте місце, розділивши його з Казахстаном. При цьому у світовому масштабі рівень піратства в 2005 р. не змінився, склавши 35%,що принесло світовій економіці $34 млрд. збитків.

На думку «Майкрософт Україна», основними факторами, що вплинули на зниження рівня піратства в Україні, стала активізація державних закупівель легального програмного забезпечення, а також посилення відповідальності за порушення авторських прав. Зокрема, у лютому Верховна Рада внесла зміни до Кримінального кодексу, що передбачають позбавлення волі за піратство на строк від трьох до шести років (раніше було до двох років) і збільшення штрафу в три рази — до 51 тис. грн.

У той же час «Майкрософт» визнав, що, незважаючи на всі зусилля, більше чотирьох з п’яти копій ПЗ, використаних торік в Україні, були нелегальними. При цьому навіть на фоні 6%-ного зниження рівня піратської продукції збитки вітчизняної ІТ-індустрії від поширення нелегального софта продовжують зростати у зв’язку із загальним зростанням ринку ПЗ. У 2005 р. вони склали $239 млн. у порівнянні з $200 млн. в 2004 р. «239 млн. втратила ІТ-індустрія України через вкрадене ПЗ. Це говорить про те, що ще існує дуже багато проблем», — сказав регіональний менеджер компанії IDC Володимир Поздняков. Український ринок ПЗ IDC оцінює приблизно в $1 млрд.

Експерти пов’язують збереження високого рівня піратства з тим, що на державному рівні захищаються авторські права тільки одного виробника ПЗ — корпорації Microsoft, у той час як незаконному копіюванню софта інших виробників не кладеться край. «Захищають тільки Microsoft, більше нікого. Немає державної політики»,- вважає координатор по медіароботі Української асоціації користувачів відкритого ПЗ Андрій Зінченко. Про це свідчить і реакція корпоративних користувачів. «У нас весь Microsoft ліцензійний, а інше навіщо?» — поставив риторичне запитання менеджер однієї з компаній. За прогнозами експертів, високий рівень піратства збережеться доти, поки ціна на ліцензійне ПЗ не буде знижена. «Не кожний українець може купити за свою зарплату ліцензійний Windows. Говорити про те, щоб ціла країна заплатила такі кошти, нереально», — вважає пан Зінченко.

За даними Української асоціації користувачів відкритого ПЗ, в Україні парк комп’ютерів нараховує більше 1 млн.


Журнал «Інтелектуальна власність»


корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100