На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
«Венчурний бізнес — це коли інвестуються 10 компаній, з них половина стає банкрутами, у трьох ви повертаєте свої інвестиції, одна дає 10-кратне зростання й у ще одній компанії прибуток в 100 разів перевищує вкладення» — Тім Дрейпер
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Інвестиційний переділ

2006-09-05

Державне агентство інвестицій і інновацій (ДАІІ) має намір розширити свої повноваження, забравши у Міністерства освіти і науки, а також Мінпромполітики контроль над науково-технічною й інвестиційно-інноваційною діяльністю. Крім того, ДАІІ має намір домагатися від нового уряду перепідпорядкування йому Української державної інноваційної компанії (УДІК). У ДАІІ вважають, що це дасть можливість ефективніше розвивати дану сферу. Втім, експерти переконані, що держагентство просто бореться за кошти міністерств, яким на здійснення цих функцій у держбюджеті-2006 виділено майже 400 млн грн.

ДАІІ створено указом Президента наприкінці 2005 року як центральний орган виконавчої влади зі спецстатусом у питаннях інновацій. За даними ДАІІ, держагентство за вісім місяців розробило десять проектів в енергетиці, будівництві й транспорті на $ 5-6 млрд.

Президент ДАІІ Віктор Івченко повідомив кореспонденту «Комерсанта», що вже сьогодні на урядовому комітеті з питань економполітики розглядатиметься питання про передання агентству контролю за сферою науково-технічної й інвестиційно-інноваційної діяльності, а також охорони інтелектуальної власності. Зараз ці функції виконують Міносвіти й Мінпромполітики. Однак пан Івченко вважає, що зазначені відомства контроль за даною сферою «здійснюють не на належному рівні, тому що ці питання для них другорядні. Ми готові взяти на себе відповідальність виконувати цю роботу краще, ніж це є зараз, оскільки для нас вона буде основним заняттям»,- сказав пан Івченко. За його словами, ініціатива передання функцій належить не ДАІІ — рішення було прийнято на засіданні Ради національної безпеки й оборони ще у квітні 2006 року.

У міністерствах такі плани оцінюють по-різному. У Мінпромполітики повідомили, що міністр підписав відповідне розпорядження без «будь-яких зауважень». А в Міносвіти вважають, що передання функцій «поставить хрест» на розвитку сфери. «Є поняття — інноваційний трикутник: освіта-наука-інновації. І відрив науки від освіти або науки від інновацій призведе до його руйнування, — пояснили у міністерстві. — Якщо інше відомство буде займатися питаннями розвитку науки, то наші вузи ніколи не стануть науково-технічними й дослідницькими центрами, як, наприклад, Стенфордський або Гарвардський університети».

Крім того, держагентство втретє намагається підкорити собі УДІК. Нагадаємо, що уряд Юрія Єханурова двічі відхилив цю пропозицію (див. новини «Комерсанта» від 25 квітня). «Ми сподіваємося, що новий уряд наші пропозиції підтримає»,- сказав пан Івченко. Характерно, що в УДІК готові до будь-якого рішення. «Якщо ухвалять рішення щодо передачі, значить воно якось виправдано»,- вважає президент УДІК Сергій Власенко.

УДІК створена в 2000 році як державна небанківська фінансово-кредитна установа для реалізації держінноваційної політики й залучення інвестицій. За шість років УДІК профінансувала більше 1000 проектів. За даними Мінпромполітики, сьогодні компанія працює над інноваційним проектом у промисловості на суму 40 млн грн.

Експерти думають, що ДАІІ не стільки турбується про розвиток сфери, скільки бореться за бюджетні кошти. За даними «Комерсанта», з одержанням нових функцій фінансування агентства збільшиться більш ніж на 400 млн грн. «Це чергова можливість або перерозподілити ресурси, або дати комусь додаткові повноваження»,- впевнений експерт Центра ім. Разумкова Василь Юрчишин. А аналітик центра соціально-економічних досліджень « CASE-Україна» Віталій Ваврищук стверджує, що перерозподіл функцій на інвестиційну привабливість країни ніяк не вплине. «Україна є слабким гравцем на ринку, і я не бачу механізмів, які вплинуть на ситуацію, і не бачу чиновників, які здійснять прорив,- сказав пан Ваврищук.- Усе робиться скоріше для галочки. Інвестиційний клімат визначається макроекономічною ситуацією, станом на фінансових ринках, а не консолідацією функцій».


Журнал «Інтелектуальна власність»

корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100