На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Сила інтелекту не в тому, щоб все знати, а в тому щоб знати, де в даний момент можна знайти необхідну інформацію
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Інтернет у розетці

2006-05-03

Розмови про доступ в інтернет по електричних мережах ходять уже років десять, не менше. Однак по темпах поширення інтернет з розетки досить сильно відстав від одного з головних своїх конкурентів — технології DSL, що дозволяє надавати широкополосний доступ в інтернет по телефонним проводам. Щодо цього технології схожі, тому що використовують уже наявну проводку, електричну й телефонну.

Але якщо доступ по DSL розповсюджений досить широко, те інтернет з розетки продовжує залишатися екзотикою. Але підстав для цього усе менше. Справа в тому, що доступ в інтернет по електричних мережах уже представляється в декількох країнах світу, у тому числі й у Росії — під торговельною маркою «Спарк».

Реалізує цей проект компанія «Електро-Ком», заснована в 2002 році. Одним з її інвесторів є фонд Intel Capital, і тому познайомитися з електричним інтернетом удалося на московському Форумі Intel для розроблювачів. Перед тим як перейти до встаткування, що й стало приводом для появи цього матеріалу в рубриці «Штуки» скажемо, що електромережа використовується тільки для передачі даних усередині будинку. Між будинками інформація йде по оптоволокну зі швидкістю 1 Гбит/с. У кожному будинку встановлене устаткування, що зв’язує оптоволоконний канал з електропроводкою. Інтернет доступний з будь-якої розетки.

На IDF можна було побачити відразу два типи «електромодемів». Більш значна модель підключається до електромережі зовнішнім блоком. Для підключення комп’ютера є один порт USB й одне рознімання Ethernet. Є й, на перший погляд, марне рознімання для телефону. Насправді він, звичайно, не марний, — замовивши послугу IP-телефонії, можна одержати додатковий телефонний номер і дзвонити через електричну мережу.

Другий модем теж цікавий. У першу чергу, тим, що за модем його прийняти дуже складно. Виглядає він як звичайний блок живлення для якого-небудь електронного пристрою. Пізнати в чорному блоці живлення модем можна — його видає рознімання для мережного кабелю на нижній стороні корпуса.

За словами представників компанії, модеми зовсім не бояться перепадів напруги й майже не бояться перешкод в електромережі. Включення зварювального апарата, можливо, і спричинить неприємні наслідки, але техніка типу електродрилі, мікрохвильової печі або пральної машини роботі в мережі не перешкодить. Проведені тести показують, що швидкість передачі даних падає максимум на 8%. З огляду на те, що максимальна пропускна здатність досягає 200 Мбит/з, абоненти таке падіння навряд чи помітять — швидкість буде, скоріше, обмежена тарифним планом, чим перешкодами.

Вартість устаткування цілком порівнянна із цінами на DSL-модеми. Модем, схожий на блок живлення, коштує 1500 рублів, а модем з можливістю підключення телефону — трохи дорожче. У тім, що стосується тарифів, «Спарк» перебуває на рівні «Стрима» і більшості московських районних мереж. На закінчення відзначимо, що в Москві до мережі «Спарк» підключено близько 150 будинків у Південному Тушино. А протягом 2006 року планується підключити вже 10000 будинків. Інтернет з розетки доступний також у Рязані, Калузі, Ростові-на-Дону й підмосковному Красногорську.


Джерело

корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100