На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У США «індустрія копірайту» створює 5% ВВП, а інтелектуальна власність є головною статтею експорту
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Українські вундеркінди спробують довести високопосадовцям переваги новітніх технологий

2006-04-19

Українські вундеркінди прагнуть допомогти вітчизняним підприємцям. Близько 70 наукових робіт та розробок у сфері промисловості, приладобудування та новітніх технологій представили учні 10-11 класів на конкурсі науково-дослідницьких робіт. Більша частина з представлених винаходів — вже запатентована. Проте, самі дослідники зазначають, що вітчизняні підприємці не надто цікавляться їхніми ноу-хау.
Вони знають, як очищати стічні води, заощаджувати електроенергію і навіть додають власні функції у мобільні телефони. Вони — юні винахідники. На конкурсі-захисті наукових робіт учнів Малої академії наук представлено 7 десятків проектів. Люмінісцентна лампа, що споживає вдічі менше електроенергії, нові сплави металів та інноваційні розробки у сфері нафтовидобування. Усе це вони створюють, сподіваючись полегшити життя вітчизняним промисловцям та бізнесменам. Такі розробки представляють Україну на рівні кращих світових стандартів, вважає президент Союзу промисловців та підприємців України Анатолій Кінах.

Анатолій Кінах, президент УСПП:
— Україна завжди була на дуже високому місці не тільки в Радянському союзі, а й в світі по інтелекту, по науці. Перша ЕОМ була спроектована і вироблена в Україні.

А от професори та науковці такого оптимізму не мають. Вони зазначають, що подібні розробки, частіше за все лишаються на папері. А отже, молоді люди втрачають інтерес до науки та розробок. Якщо так буде і надалі, то вчити українську молодь згодом не буде кому.

Віктор Бар’яхтар, віце-президент МАН:
— Середній вік професорів в наших вузах 60 років, потім ідуть студенти 20 років, а середньої ланки уже нема.

Максим Дмитренко із Запоріжжя стверджує, що в Україні винахідник — це не професія, а скоріше хобі. Із його шести винаходів — чотири вже запатентовані. Останній з них дозволяє очищувати промислово-стічні води за допомогою енергії вітру. І хоч усі нові технології спрямовані на збереження ресурсів — втілити їх в життя поки що неможливо. Українські підприємці ще не готові платити за своє майбутнє.

Максим Дмитренко, винахідник:
— В європейських державах підприємства займаються пошуком таких винаходів і людей, які щось зможуть платити і одразу запрошують цих людей працювати на них.

Таких як Максим чимало. Проте, заявити про себе та свій винахід удається одиницям. Юні генії із розчаруванням констатують, що попри гучні заяви «майбутнє за молоддю» — українські підприємці та можновладці не реалізують їхніх проектів. Проте, сам Максим таки вірить у те, що і його пристрої когось зацікавлять. І він сподівається, що це станеться раніше, аніж він надумає виїхати з ними за кордрон.


5 канал

корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100