На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У будь-якій цивілізованій країні права інтелектуальної власності повинні бути такими ж святими і непорушними, як і право приватної власності
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Суд в Києві почав слухання справи про шаровари

2006-03-26

2 березня в Солом’янському районному суді столиці відбулося перше слухання справи за позовом Ярослава Тинченка до модельєра Михаїла Вороніна. Пан Тинченко, більш відомий як військовий історик, звинувачує дизайнера у присвоєнні авторства чотирьох пар модернізованих шароварів, створених за ескізами і під керівництвом Тинченка на замовлення групи «Воплі Відоплясова». Позивач вимагає компенсації в розмірі 75 тис. грн і судової заборони на використання Вороніним своїх творів.

Позов до Солом’янського районного суду Києва був поданий у середині грудня минулого року. Я.Тинченко вимагає від суду визнати його авторські права на чотири пари шароварів і заборонити їх використання в рекламі марки «Михаїл Воронін». Крім того, позивач просить суд зобов’язати чотирьох співвідповідачів модельєра (три газети та журнал, які помістили зображення його штанів як ілюстрацію до матеріалів про Михаїла Вороніна) опублікувати спростування, у якому вказати справжнього автора дизайну штанів. Також історик вимагає від п’яти відповідачів відшкодування морального збитку в розмірі 15 тис. грн і компенсації у розмірі 60 тис. грн за порушення авторських прав особисто від Михаїла Вороніна.

Спірні шаровари були представлені в колекції чоловічого одягу «Кураж» торговельної марки «Михаїл Воронін» у жовтні минулого року в рамках фестивалю моди «Київський подіум». Завершуючи показ, на подіум вийшли учасники групи «Воплі Відоплясова», автори музичного супроводу для показу. Вони були одягнені в штани-шаровари і сюртуки. Відеокадри фінального виходу та фотографії групи потрапили до багатьох засобів масової інформації як ілюстрації до показу колекції «Кураж». На думку відповідача, дизайнер навмисне приховав інформацію про справжнього автора моделей одягу і використав їх у рекламі своєї нової весняно-літньої колекції.

Я.Тинченко стверджує, що ці чотири пари шароварів пошиті ним на замовлення групи «Воплі Відоплясова» для зйомок кліпу на пісню «Катерина». «За сюжетом учасники групи зображували петлюрівців, і їм необхідний був відповідний одяг. Соліст «ВВ» Олег Скрипка звернувся до мене з проханням відтворити оригінальні моделі одягу. Я зайнявся дослідженням та створив костюми, зокрема, чотири пари шароварів з чорного грубого сукна»,- стверджує Тинченко. Після цього костюми були передані учасникам групи в особисте користування. За його словами, ніяких претензій до музикантів він не має.

Михаїл Воронін каже, що не має жодного відношення до спірних шароварів: «До штанів, у яких група «Воплі Відоплясова» виходила на фінальне вітання, я не маю ніякого відношення. Олег Скрипка запитав, чи можуть вони вийти у власному одязі. Я дозволив». Також Михаїл Воронін розповів, що Ярослав Тинченко вимагав від нього $20 тис. відступних.

За інформацією газети Коммерсантъ-Украина, у ході засідання 2 березня суд визначив коло осіб, причетних до справи, і розпочав збір доказів, які підтверджують авторське право позивача на чотири пари шароварів. Серед них — наукові праці Ярослава Тинченка з історії костюма, викрійки шароварів до костюму для кліпу «ВВ», показання швачок, які шили шаровари, статті про показ Михаїла Вороніна, ілюстровані зображенням спірних шароварів, а також фотографії офіційного сайту Михаїла Вороніна, де штани використовуються як реклама нової колекції модельєра. У свою чергу, представники Михаїла Вороніна заявили, що їхній клієнт авторства штанів не привласнював, а вихід на подіум музикантів групи «ВВ» відбувся поза рамками показу колекції модельєра. При цьому відповідачі в справі доказів не надавали і про свідків не заявляли.

Адвокат Тинченка Віктор Васильєв вважає, що вимоги його клієнта будуть задоволені. «У діях Михаїла Вороніна очевидне порушення закону «Про авторські та суміжні права». Так само, як і в діях співвідповідачів — засобів масової інформації, що опублікували неправдиву інформацію. Тепер порушуватиметься питання про вину Олега Скрипки, однак ми до нього претензій не маємо», — говорить Васильєв.

Відповідач від коментарів утримався. Керівник відділу реклами та PR концерну «Михаїл Воронін» Світлана Батрак повідомила, що після винесення судом рішення Воронін проведе велику прес-конференцію, у ході якої відповість на всі запитання.

На думку керуючого партнера адвокатської компанії «Правис: Резников, Власенко и партнеры» Сергія Власенка, справа цілком може вирішитися на користь Я. Тинченка. «Його головна проблема — довести своє авторство на ці шаровари. Необхідно надати оригінальні лекала, викрійки та інші подібні речі»,- говорить Власенко. При цьому він вважає, що, швидше за все, вся провина та зобов’язання з позовних виплат ляжуть на Михаїла Вороніна, пише видання.


Журнал «Інтелектуальна власність»

корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100