На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Патентний повірений на безоплатній основі надає консультації
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

ВР прийняла закон про трансфер технологій. Втретє

2006-03-03

Верховна Рада прийняла у новій редакції закон про державне регулювання діяльності у сфері трансферу технологій, частково врахувавши пропозиції Президента. За це у вівторок, 21 лютого, проголосували 277 депутатів.

Як повідомив Михайло Родіонов з комітету ВР з питань науки і освіти, депутати погодилися врахувати пропозиції глави держави щодо визначення поняття трансферу технологій.

За пропозицією Президента законодавці також змінили частину 1 статті 10 закону, яка встановлювала, що головні розпорядники за бюджетними призначеннями, передбаченими законом про Державний бюджет, можуть передавати підприємствам, установам, організаціям, де застосовується певна технологія, майнові права та технології, створені за державні кошти. Профільний комітет визнав, що це положення суперечило Бюджетному кодексу. Таким чином, слова «за бюджетними призначеннями, передбаченими законом про Державний бюджет» вилучено.

Верховна Рада також погодилася уточнити, що кошти, одержані від трансферу, зараховуються до спеціального фонду Державного бюджету (стаття 20).

З пропозицією Президента виключити статтю 22 «Особливість субсидіювання трансферу технологій» депутати погодилися частково. Ця стаття передбачала встановлення щодо трансферу технологій, який здійснюється за пріоритетними напрямами інноваційної діяльності, режиму цільового субсидіювання у сумах ввізного мита, податку на додану вартість і податку на прибуток підприємств. Комітет виключив з цієї статті субсидіювання ПДВ. «Цю статтю ми привели повністю у відповідність до Закону України «Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків». Цей закон, як відомо, вже підписаний і діє», — сказав М.Родіонов.

Президент пропонував Верховній Раді виключити статтю 22 повністю, як таку, що фактично надає пільги всупереч умовам ГАТТ-СОТ.

Крім того, згідно з прийнятим законом, порядок надання цільових субсидій визначається відповідно до положень, визначених законом про технопарки.

Депутати також встановили новий термін набрання чинності закону — 1 січня 2007 року.

Президент уже двічі накладав вето на закон про трансфер технологій. У першому — зауваження Президента стосувалися в основному режиму субсидіювання таких операцій. У повторному вето глава держави запропонував виписати механізми експертизи та реєстрації трансферу технологій, як це було зроблено в урядовому проекті 2003 року.

Профільний комітет не погодився з новими зауваженнями, зазначивши, що врахування цих пропозицій президента створить прецедент перманентного перегляду раніше погоджених з президентом норм. Втім, як відзначив Юрій Ключковський з фракції «Наша Україна», після того, як закон прийнятий в новій редакції — це вже не попередня редакція Закону. «Там були внесені поправки, які не відповідали пропозиціям Президента», а, отже, він міг розглядатися Президентом в повному обсязі, сказав Ю.Ключковський.


Журнал «Інтелектуальна власність»

корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100