На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Держава повинна побачити переваги людського потенціалу — знань, інтелектуальної власності, ідей — перед нафтою, газом, металом і нерухомістю: на відміну від природних копалин людський потенціал має здатність накопичуватися.
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

L`Oreal захистив авторське право на парфуми

2006-03-01

Французький суд визнав парфуми об’єктом авторського права. Косметичний гігант L’Oreal зміг добитися виплати збитків за копіювання «архітектури запахів» у парфумах конкурента, повідомила 10 лютого Daily Telegraph.

Компанія подала в суд на парфумерну компанію Bellure (ОАЕ) після того, як виявила, що Bellure продає 13 парфумів, майже ідентичних до продукції L’Oreal.

«Це важливий крок, оскільки досі можна було боротися тільки з підробкою назви парфумів, упаковки або форми пляшки», сказав представник L’Oreal.

Продукція Bellure мала інше зовнішнє оформлення та зовсім інші назви. Парфуми, схожі за запахом на Tresor від L’Oreal, компанія з ОАЕ продавала під назвою Valeur, Romance — під Cheek to Cheek, а Miracle — під Pink Wonder.

Тож юристи вирішив скористатитися авторським правом. У 2004 році L’Oreal вже добився закріплення в одному з судових рішень, що «парфуми створюються внаслідок поєднання ароматичних продуктів в оригінальному букеті з естетичною метою, а отже є інтелектуальним твором (work of the mind)». Однак, інше рішення суду — від 1975 року — встановлювало, що парфуми — це хімічна суміш, а не твір.

Суд відмовився викориристовувати рішення 2004 року, стверджуючи що немає доказів того, що парфуми від Bellure точно відтворюють продукцію L’Oreal.

Тоді L’Oreal за допомогою хроматографічного аналізу розклав один з парфумів Bellure на компоненти — 50 з 52 складників були однаковими.

Минулого місяця суд встановив, що «архітектура запахів» (olfactory architecture) є майже ідентичною, і наказав компанії Bellure сплатити збитки у розмірі 1.5 млн євро.

 

Журнал «Інтелектуальна власність»


корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100