На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Кишеньковий персональний комп’ютер (КПК) – обов’язковий атрибут безперервного творчого процесу і незамінна річ для творчої людини
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Подвоєно виплати роялті за використання творчості українських артистів

2006-02-03

В 2005 році Українська ліга музичних прав (УЛМП) зібрала в нашій країні роялті на суму 500 тис.грн. Ця цифра в 2,5 рази перевищує торішні показники. Не менш амбіційні плани «борців за право» й у нинішньому році. Як повідомив виданню «СЕЙЧАС» директор УЛМП Олексій Гуменчук, жорсткість мвр у системі збору роялті повинна принести результат в 1 млн.грн.

Структури, що використовують фонограми й відеограми в комерційних цілях, зобов’язані виплачувати правовласнику й авторові винагороду в розмірі 2% (по відсотку за авторські й суміжні права) від загального місячного прибутку структури, їх що використає. У список таких структур попадають не тільки телеканали й радіостанції, але й підприємства громадського харчування, торгівлі й сфери послуг, дискотеки, транспортні перевізники. При цьому завжди можна домовитися й про цілком прийнятну фіксовану ставку. На практиці все залежить від прибутковості установи, де відповідно до договору із правовласником ставка на оплату роялті може мінятися. Приміром, якщо в кафе вона буде коливатися від 100 до 1500 грн. на місяць, то в торговому центрі складе не менш 1 тис.грн. за першу тисячу квадратних метрів і ще по 500 грн. за кожну наступну.

«Для зручності ми пропонуємо укладати єдиний договір, у якому зазначені умови як про авторські, так і про суміжні винагороди», — розповідає Олег Левченко, директор асоціації «Будинок авторів музики в Україні» (БАМ). До слова, БАМ є вже восьмий по рахунку вітчизняною асоціацією, що Держдепартамент узяв на облік організацій колективного управління авторськими правами.

За публічне живе виконання композицій невласного твору також накладається роялті залежно від вартості квитка в заклад, де грає живий бенд. У випадку, якщо використовуються композиції західних артистів, таких як «Scorpions» або «Beatles», роялті також має місце бути. Адже, відповідно до світової практики, всі гроші зі збору роялті розподіляються між авторами й правовласниками незалежно від того, у якій країні вони перебувають.

Докладніше читайте в ранковому випуску видання «СЕЙЧАС» N18(167).

 

ЛIгабiзнесIнформ
українська Мережа ділової інформації

корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100