На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
На земній кулі зареєстровано більше 30 млн. торговельних марок (в Україні – понад 100 тис.) і це число зростає щороку майже на мільйон
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Комітет з питань науки і освіти підтримав проект про секретні винаходи

2005-12-26

Комітет Верховної Ради з питань науки та освіти у середу, 21 грудня, вирішив внести на розгляд парламенту в першому читанні проект змін до закону «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» щодо секретних винаходів і корисних моделей. Про це «Інтелектуальній власності» повідомили в секретаріаті комітету.

Проект № 8530 внесено Левом Глухівським, головою підкомітету ВР з питань інтелектуальної власності 2 грудня ц.р.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту, Л.Глухівський пропонує змінити відповідні норми закону «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі», узгодивши його із законом «Про державну таємницю» та усунувши низку недоліків.

Серед іншого, депутат відзначає, що в чинному законі не вказано, що віднесення матеріалів заявки до державної таємниці має сенс лише тоді, коли всі заявники є резидентами України (якщо це юридичні особи) і/або громадянами України (якщо це фізичні особи) і всі зазначені у заявці винахідники є громадянами України, адже інформація, яка є у власності негромадян України, не може бути віднесеною, згідно із законом «Про державну таємницю», до державної таємниці. Це, за словами Л.Глухівського, приводило до невизначеності при експертизі матеріалів заявок у тих випадках, коли останні підпадали під дію «Зводу відомостей, що становлять державну таємницю», але заявка подавалася закордонними заявниками чи склад заявників був змішаним.

У вересні Л.Глухівський, тоді ще перший заступник директора «Укрпатенту», оприлюднив у журналі «Інтелектуальна власність» (№ 9, 2005) свою позицію з цього приводу з рекомендаціями законодавцям. Ставши у тому ж місяці народним депутатом — Лев Йосипович вніс відповідний законопроект самостійно.


Журнал «Інтелектуальна власність»

корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100