На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
В Україні на 01.10.2013 (з 1992 р.) зареєстровано 394423 охоронних документів на ОПВ, із них патентів: 108167 на винаходи, 83871 на корисні моделі, 25522 на промзразки, 176805 свідоцтв на знаки для товарів і послуг, 13 свідоцтв на топографії ІМС, 20 реєстрацій КЗПТ та 25 свідоцтв на право на використання зареєстрованих КЗПТ
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Робот-з-пальчик

2005-11-17

Учені з університету Небраскі Дмитро Олейніков і Шейн Фарітор сконструювали міні-роботів розміром з палець руки, які зможуть проводити операції, перебуваючи усередині пацієнта. За задумом учених, таких роботів можна використати в першу чергу в нестандартних ситуаціях, наприклад у космосі, під водою, на полі бою.

Колезі потерпілого, що потребує в терміновій операції, потрібно буде тільки зв’язатися з хірургом, зробити невеликий надріз у певнім місці й помістити туди стерильного міні-робота. Робот включає підсвічування, і камера через супутниковий зв’язок передає збільшене зображення на екран хірурга, що буде приймати рішення щодо подальших діях. Його міні-помічник зможе зробити кілька необхідних маніпуляцій, наприклад припекти рану або зшити кровоносну судину.

Учені розробляють кілька варіантів міні-роботів, придатних для використання в різних цілях. З їхньою допомогою можна буде брати проби тканини для біопсії або проводити відразу кілька маніпуляцій одночасно, якщо запустити — у складних випадках — у тіло постраждалого відразу цілу бригаду «хірургів».

Роботів для хірургії почали розробляти ще на початку 80-х років. А зараз вони використовуються в декількох сотнях клінік. Одним їх перших був робот по імені Так Вінчі, втім, цілком комплекс являв собою цілу махину з півкімнати. Фахівці корпорації SRI International, що його розробили, тепер провадять за замовленням НАСА й Пентагона більше компактні машини, якими можна управляти дистанційно і які можна використати в космосі й під час бойових операцій. Але таких малят, як роботи з Небраскі, ще не було. За словами Дмитра Олейнікова, подібні міні-роботи, більше гнучкі і зіркі, незабаром зможуть замінити відкриту хірургію й традиційних хірургів. Дослідники вже провели успішні випробування на тваринах, на весну намічені випробування на людях. Вартість таких міні-роботів може скласти близько 200 доларів, і їх можна буде використати практично як одноразові шприци.


Інноваційне бюро «Експерт»


корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100