На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
«Венчурний бізнес — це коли інвестуються 10 компаній, з них половина стає банкрутами, у трьох ви повертаєте свої інвестиції, одна дає 10-кратне зростання й у ще одній компанії прибуток в 100 разів перевищує вкладення» — Тім Дрейпер
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

8 тисяч американських письменників подали в суд на Google

2005-09-27

Американський письменницький союз «Авторська гільдія» (The Authors Guild), що поєднує більше 8 тисяч авторів, подав у вівторок у манхеттенский суд на інтернет-копанію Google, обвинувативши її в «масовому порушенні копірайта», повідомляє AP.

Приводом для подачі позову став проект, що набирає популярність, Google Print, у рамках якого компанія збирає всі доступні їй книги в цифровому виді й надає своїм відвідувачам можливість повнотекстового пошуку по них. Книги надаються провідними бібліотеками США й Великобританії, які приєдналися до проекту десь рік тому. Незважаючи на те, що функція пошуку працює стосовно до повних текстів, можна ознайомитися тільки з невеликими фрагментами захищених авторським правом книг. Google розміщає на сторінках проекту посилання на онлайнові магазини, де можна замовити знайдену книгу, якщо така є в продажі.

Проте, письменники заявляють, що Google у такий спосіб виводить процес поширення авторських текстів з-під їхнього контролю, що і є порушенням авторського права. Письменники жадають від суду зупинити процес копіювання компанією їхніх книг.

Експерти відзначають, що діяльність Google не можна однозначно витлумачити з погляду сучасного законодавства про авторські права. Законодавство, на думку деяких аналітиків, вимагає перегляду з обліком нових технологічних реалій. Як відомо, аналогічна проблема якийсь час назад постала й перед російськими авторами, законодавцями й творцями інтернет-бібліотек. Наприкінці минулого року при Федеральному агентстві РФ по печатці й масових комунікаціях була створена спеціальна робоча група із представників зацікавлених сторін, покликана виробити шляхи правового рішення цієї проблеми — змінити законодавство про авторські права й інтернет-ресурси, щоб бібліотеки могли працювати, а власники авторських прав від цього не страждали. На цьому тлі кілька російських письменників з ініціативи однієї з інтернет-компаній, що планує захопити як можна більшу частину ринку платного доступу до електронних текстів, подали судовий позов проти творця самої популярної й найстаршої інтернет-бібліотеки Росії Максима Мошкова.


LENTA.RU


корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100