На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У світі діє понад 5,8 млн. патентів і кожний день подається 2 тис. патентних заявок, в Україні зареєстровано 86 тис. патентів на винаходи
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Чи можливо подати нашим партнерам заявку на товарний знак з нашою згодою на реєстрацію?

2012-05-21
Питання:

Товарний знак зі словесним виразом належить нашій компанії і зареєстрований на горілку. Наші партнери хотіли б придбати його. Передбачається подати нову заявку щодо тих же товарів від імені компанії наших партнерів і прикласти до неї нашу згоду на реєстрацію даного позначення. Чи можливо це?



Відповідь:

Використання знака по суті заборонено тільки щодо горілки. Якщо ці слова будуть на іншому об'єкті, наприклад, кава, то претензії пред'явити ніхто не зможе. По суті, свідоцтво видано на етикетку зі словами. І порушенням буде вважатися лише несанкціоноване застосування етикетки для горілки з цими словами.

Шансів обійти цей вислів (для горілки) немає, так як воно являє собою закінчену смислове пропозицію типу слогана. Зміна виду етикетки або її кольору чи форми все одно дозволить порівнювати за подібністю (тому претензії можуть бути). Згадайте гучну справу в Росії "Водка на березовых бруньках" проти "Водка на березовых почках" (подібність за смисловим змістом).

Звернімося до Правил "Не можуть бути зареєстровані в якості товарних знаків позначення тотожні з товарними знаками інших осіб, заявленими на реєстрацію в відношенні однорідних товарів і мають більш ранній пріоритет".

При зміні юридичної особи автоматично виникає таке поняття як "інші особи". Тому згода власника свідоцтва в даному випадку нічого не дасть: експертиза вкаже, що після реєстрації споживач буде введений в оману щодо виробника товару.

Це стосується тільки того випадку, коли хочуть повністю повторити знак у відношенні того ж товару. Але при наявній схожості (все-таки є відмінності) можливе отримання згоди власника зареєстрірованого товарного знака, яке буде враховано експертизою (тобто експертиза не буде враховувати виявлену схожість, при тому, що все-таки є відмінності).



корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав; передача прав
теги: торговельна марка; закон, постанова; реєстрація; експертиза




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100