На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
В Україні на 01.10.2013 (з 1992 р.) зареєстровано 394423 охоронних документів на ОПВ, із них патентів: 108167 на винаходи, 83871 на корисні моделі, 25522 на промзразки, 176805 свідоцтв на знаки для товарів і послуг, 13 свідоцтв на топографії ІМС, 20 реєстрацій КЗПТ та 25 свідоцтв на право на використання зареєстрованих КЗПТ
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Як захистити патентом розробку?

2012-05-20
Питання:

Хочу сертифікувати і запатентувати атракціон, щоб надалі стати франчайзером. Справа в тому, що атракціон працює на базі іншого сертифікованого обладнання, що до атракціонів не має ніякого відношення. Дайте, будь ласка, пораду, як мені це зробити, з чого почати, скільки на це знадобиться часу і фінансів?



Відповідь:

Ми займаємося питаннями охорони та захисту об'єктів інтелектуальної власності: патентів, товарних знаків, комп'ютерних програм, об'єктів авторського права.

З Вашого листа незрозуміло, до якого об'єкту можна віднести пропозицію, що розуміється під словами "запатентувати атракціон".

Патентуються технічні рішення (конструкторські та технологічні).

Якщо Ви придумали новий атракціон, що відрізняється конструктивним виконанням від аналогічних, то його цілком можливо вдасться запатентувати. Для цього найбільш придатними об'єктами патентування можуть бути патент на винахід або корисну модель.

Якщо ж новий атракціон відрізняється оригінальним зовнішнім виглядом, то він може патентуватися як об'єкт дизайну, тобто патентом на промисловий зразок.

У разі, якщо розробка не підлягає патентуванню, можливо депонувати її в якості об'єкта авторського права, як авторський опис (проект) цієї розробки, а також складений для її просування бізнес-план.

Оскільки ми не займаємося комерціалізацією нових розробок, давати поради в цьому відношенні не можу. Але те, що спочатку доцільно захистити розробку патентом або авторським правом - правильне рішення.



корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав; реєстрація прав
теги: торговельна марка; винахід; корисна модель; промисловий зразок




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100