На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Прибутки від використання патентів у світі зросли від 3 млрд дол. у 1982 році до 120 млрд дол. у 2003 році
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Я винайшов унікальну ручку ...

2011-10-08
Питання:

Я винайшов унікальну ручку. Тепер не знаю, що робити, аналога оному ще не придумано, але "поцупити" такий при наявності п'яти хвилин вільного часу, чистого листка паперу та кулькової ручки простіше нікуди, що мені робити?Відповідь:

Говорити, що Ви винайшли, можна буде після отримання Вами патенту, тому що тільки державна експертиза, проведена Укрпатентом (якщо мова про Україну), робить такий висновок на основі аналізу рівня техніки. Практика ж показує найчастіше протилежне, що виражено в досить песимістичному афоризмі, що належить одному з керівників патентного бюро США, який сказав приблизно наступне: "Все, що могло бути винайдено - вже винайдено".

Так що робити Вам потрібно те ж, що і всім іншим винахідникам - мучитися над заявкою і подавати її до Укрпатенту. Мучитися тому, що в процесі мук над формулою патенту зрозумієте, що таке співвідношення необхідного і достатнього, коли кожне слово на вагу золота, і не можна не сказати те, без чого Ваш винахід досягається, але і вчасно зупинитися на цьому. А також, що таке "закон зворотного співвідношення", коли кожне зайве сказане слово зменшує обсяг Ваших патентних прав.

Добре, якщо зрозумієте також, що винахід подібно айсбергу, і щоб його не "скомунячили", в заявці на патент потрібно відображати лише верхівку айсберга, залишаючи на "закуску" найважливіше.

Тому вибирайте "п'ять хвилин вільного часу, чистий аркуш паперу і кулькову ручку" - і вперед!корисний матеріал? Натисніть:

групи: Винаходи і корисні моделі; методика навчання
теги: винахід; заявка; експертиза
інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100