На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
В Україні на 01.10.2013 (з 1992 р.) зареєстровано 394423 охоронних документів на ОПВ, із них патентів: 108167 на винаходи, 83871 на корисні моделі, 25522 на промзразки, 176805 свідоцтв на знаки для товарів і послуг, 13 свідоцтв на топографії ІМС, 20 реєстрацій КЗПТ та 25 свідоцтв на право на використання зареєстрованих КЗПТ
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Як захистити відкриття?

2011-07-28
Питання:

Знайдено новий спосіб виробництва енергії. Запатентувати конкретний пристрій як винахід не має смислу, тому що реалізація способу досяжна необмеженою кількістю технічних рішень. Цінний сам спосіб. По суті, зроблене відкриття у фізиці. Як реалізовуються ідеї відкриття?Відповідь:

Відкриття державою в особі Держдепартаменту не реєструються, незважаючи на відповідні норми, що закладені в Цивільному кодексу України (глава 38). Різниця між відкриттям і патентом (на винахід або корисну модель) полягає в тому, що перше встановлює невідомі раніше закономірності, що діють незалежно від людини, у той час як патент описує технічне рішення, розроблене й реалізоване в певній галузі техніки. Тому для авторів відкриттів можлива публікація як факт першості автора даного відкриття, а також фіксація (реєстрація) як об’єкта авторського права.

Якщо Вас цікавить комерційне використання відкриття, то саме його реалізація "необмеженою кількістю технічних рішень" дозволяє адекватно винагородити автора за його величезну працю. Думаю, що при грамотному підході до даного питання можна запатентувати певну (а не необмежену) кількість принципових технічних рішень у ключових галузях (або в найбільш актуальній галузі) на базі даного відкриття, які дозволять захистити права автора й забезпечити йому винагороду.корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав; Наукові відкриття, науково-технічна інформація
теги: винахід; корисна модель; реєстрація; винагорода
інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100