На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
В Україні на 01.10.2013 (з 1992 р.) зареєстровано 394423 охоронних документів на ОПВ, із них патентів: 108167 на винаходи, 83871 на корисні моделі, 25522 на промзразки, 176805 свідоцтв на знаки для товарів і послуг, 13 свідоцтв на топографії ІМС, 20 реєстрацій КЗПТ та 25 свідоцтв на право на використання зареєстрованих КЗПТ
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Патент США і український патент

2011-07-15
Питання:

1) Чи можу я подати заявку на патент в США не отримуючи патенту в Україні і як?

2) А що краще? Отримати патент в США, а потім в Україні і інших країнах або спочатку в Україні, а потім вже в США.



Відповідь:

1. Можете, але якщо Ви першою подасте заявку в Патентне відомство США, а не в Патентне відомство України, то порушите вимоги українського законодавства — ст..37 Закону України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі": до подання заявки на одержання охоронного документа на винахід (корисну модель) в Відомство іноземної держави, заявник зобов’язаний подати заявку до Державного підприємства "Український інститут промислової власності" (Укрпатент). Хоча не існує процедури притягнення до відповідальності за таке порушення.

Держдепартамент інтелектуальної власності декларує: якщо національний заявник подасть заявку на видачу патенту на винахід (корисну модель) до Відомства іноземної держави без отримання дозволу на це Держдепартаменту, то патент України на той самий винахід (корисну модель) може бути визнано у судовому порядку недійсним.

Для отримання патенту США на винахід необхідно подати заявку у Патентне відомство США — USPTO.

2. На мою думку, доцільніше подати заявку в національне Патентне відомство на патент України, і протягом року на її основі подати міжнародну заявку, що забезпечить 30-ти місячний конвекційний пріоритет винаходу. Після проходження заявкою міжнародної фази на підставі висновку Міжнародного пошукового органу і по результатах міжнародної попередньої експертизи, визначившись із країнами патентування, перевести заявку в фазу національних патентів.

Орієнтовні витрати на зарубіжне патентування: міжнародна заявка по РСТ (Договір про патентну кооперацію) — 2 тис. дол., національна фаза в одній країні — 3-8 тис. дол.



ЗАРУБІЖНЕ ПАТЕНТУВАННЯ

МІЖНАРОДНА ЗАЯВКА

КОНВЕКЦІЙНИЙ ПРІОРИТЕТ

корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав; Закордонна інформація
теги: закон, постанова; винахід; корисна модель; заявка; експертиза; договір; США




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100