На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У наступних світових війнах буде розвертатися боротьба за інтелектуальну власність, а не за нафту
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Подібність торгівельної марки фірмовій назві

2011-07-12
Питання:

Досить давно існує наше ТОВ "Рекламна компанія "РІО" і якийсь пан, який використовує назву нашої компанії з додаванням слова "плюс". Надає він ті ж послуги, що й ми. Чи можливо розв’язати це питання так, щоб заборонити останньому використання слова "РІО" у своїй діяльності?Відповідь:

Можливість заборони й використання назви "РІО" з додаванням слова "плюс" залежить від декількох факторів.

1. Якщо конкурент Вашої фірми офіційно зареєстрував фірму з такою назвою, тобто "РІО плюс", то заборонити користуватися такою назвою тільки на підставі того, що Ваша фірма називається "РІО", не можна. При реєстрації фірмового найменування (одночасно з реєстрацією самої фірми) у відповідних органах звичайно не проводиться поглиблений пошук подібних назв, тим більше, по всій країні, тому що така база є тільки в Укрпатенті. Тому на практиці при реєстрації фірми в органі місцевого самоуправління дивляться список назв місцевих фірм і не допускають буквального збігу їх назв.

При цьому найчастіше для реєстрації нової фірми досить відмінності тільки в організаційно-правовій формі (ТОВ, ВАТ, ЗАТ і т.д.) при співпадаючій назві. У Вашому ж випадку назви відрізняються більш суттєво: "РІО" і "РІО плюс", чого звичайно цілком достатньо для реєстрації фірми.

2. Якщо ж Ваша фірма зареєструвала назву "РІО" у якості товарного знаку, то ситуація інша. У цьому випадку все залежить від того, у кого раніше виникло право на використання цієї назви.

2.1. Якщо пріоритет у реєстрації знака у Вашої фірми (стосовно реєстрації фірми "РІО плюс"), то Ви має право висунути претензії до порушника прав як власники товарного знаку й можете вимагати припинення їм реклами, маркування продукції цим позначенням і т.д. Не можна заборонити тільки користуватися самою назвою фірми в документації, на вивісці й в інших необхідних випадках, тому що право на фірму припускає й зобов’язує цю фірму вказувати свою назву, наприклад, на товарі.

2.2. Якщо пріоритет у реєстрації фірмового найменування (стосовно реєстрації Вами товарного знаку) у фірми-конкурента, то ситуація зворотна. Ця фірма має право використовувати свою назву на власний розсуд, а також може подати скаргу в Укрпатент (Апеляційну палату) з метою анулювання Вашого товарного знаку на основі більш ранньої реєстрації фірмового найменування.

3. Якщо ж ні у Вас, ні у фірми-конкурента назва не зареєстрована в якості товарного знаку, то це потрібно негайно робити, що дозволить одержати виключні права на території України на цю назву (принаймні, стосовно інших фірм). А з фірмою-конкурентом потім можна боротися з використанням цього знака й більш ранньої реєстрації Вашої фірми, або не входити в конфлікт. У всякому разі, тепер Ваші позиції будуть набагато сильніше через наявність зареєстрованого знака й висунути претензії без анулювання його реєстрації буде не можна. А процедура анулювання нешвидка й недешева.

Тому пропонуємо терміново реєструвати знак (якщо це ще не зроблене), у зв’язку із чим додаємо перелік відомостей для підготовки до реєстрації й тарифи на реєстрацію. Якщо ж знак уже зареєстрований, можемо узятися за судове переслідування порушника через подібність назви "РІО" і "РІО плюс".ФІРМОВА НАЗВА
КОМЕРЦІЙНЕ НАЙМЕНУВАННЯ
ТОРГІВЕЛЬНА МАРКА
НЕДОБРОСОВІСНА КОНКУРЕНЦІЯ

корисний матеріал? Натисніть:

групи: порушення прав; Комерційні найменування; Недобросовісна конкуренція
теги: комерційне найменування; торговельна марка; реєстрація; недобросовісна конкуренція; суперечка
інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100