На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
На земній кулі зареєстровано більше 30 млн. торговельних марок (в Україні – понад 100 тис.) і це число зростає щороку майже на мільйон
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Як захистити права на назву фірми

2011-05-31
Питання:

Ми, ТОВ "Рекламна компанія "РЕЙТИНГ", і є якийсь пан, що використовує назву нашої компанії з додаванням слова "плюс". Надає він ті ж послуги, що й ми. Чи можливо вирішити це питання так, щоб заборонити останньому використання слова "РЕЙТИНГ" у своїй діяльності?
Відповідь:

Можливість заборони й використання назви "РЕЙТИНГ" з додаванням слова "плюс" залежить від декількох факторів.

Якщо конкурент Вашої фірми офіційно зареєстрував фірму з такою назвою, тобто "РЕЙТИНГ плюс", то заборонити користуватися такою назвою тільки на підставі того, що Ваша фірма називається "РЕЙТИНГ", не можна. При реєстрації фірмового найменування (одночасно з реєстрацією самої фірми) у органах місцевого самоуправління звичайно не проводиться поглиблений пошук подібних назв, тим більше, по всій Україні, тому що така база є тільки в Укрпатенті. Тому на практиці при реєстрації фірми у відділі реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності продивляються список назв місцевих фірм і не допускають буквального збігу їхніх назв. При цьому найчастіше для реєстрації нової фірми досить розходження тільки в організаційно-правовій формі (ТОВ, ВАТ, ЗАТ і т.д.) при співпадаючій назві. У Вашім же випадку назви відрізняються більш істотно: "РЕЙТИНГ" і "РЕЙТИНГ плюс", чого звичайно цілком достатньо для реєстрації фірми.

Якщо ж Ваша фірма зареєструвала назву "РЕЙТИНГ" як товарний знак, то ситуація інша. У цьому випадку все залежить від того, у кого раніше виникло право на використання цієї назви. Якщо пріоритет у реєстрації знака у Вашої фірми (стосовно реєстрації фірми "РЕЙТИНГ плюс"), то Ви вправі висунути претензії до порушника прав як власники товарного знака й можете вимагати від них припинення реклами, маркування продукції цим позначенням і т.д. Не можна заборонити тільки користуватися самою назвою фірми в документації, на вивісці й в інших необхідних випадках, тому що право на фірму припускає й ставить за обов’язок цій фірмі вказувати свою назву, наприклад, на товарі.

Якщо пріоритет у реєстрації фірмового найменування (стосовно реєстрації Вами товарного знака) у фірми-конкурента, то ситуація зворотна. Ця фірма вправі використовувати свою назву по розсуду, а також може подати скаргу в Укрпатент (Апеляційну палату) з метою анулювання Вашого товарного знака на основі більше ранньої реєстрації фірмового найменування (п.3.ст.6 ЗУ "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг"). Якщо ж ні у Вас, ні у фірми-конкурента назва не зареєстрована як товарний знак, то це потрібно негайно робити, що дозволить одержати виключні права на території країни на цю назву (принаймні, стосовно інших фірм). А з фірмою-конкурентом потім можна боротися з використанням цього знака й більше ранньої реєстрації Вашої фірми, або не входити в конфлікт. У всякому разі, тепер Ваші позиції будуть набагато сильніше через наявність зареєстрованого знака й висунути претензії без анулювання його реєстрації буде не можна. А процедура анулювання нешвидка й недешева. Тому пропонуємо терміново реєструвати знак (якщо це ще не зроблено), у зв’язку із чим додаємо перелік відомостей для підготовки до реєстрації й тарифи на реєстрацію. Якщо ж знак уже зареєстрований, можемо узятися за судове переслідування порушника через подібність назви "РЕЙТИНГ" і "РЕЙТИНГ плюс".
ФІРМОВЕ НАЙМЕНУВАННЯ
КОМЕРЦІЙНЕ НАЙМЕНУВАННЯ
НАЗВА ФІРМИ

корисний матеріал? Натисніть:


групи: порушення прав; Комерційні найменування
теги: комерційне найменування; торговельна марка; реєстрація; реклама; суперечка
інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100