На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Держава повинна побачити переваги людського потенціалу — знань, інтелектуальної власності, ідей — перед нафтою, газом, металом і нерухомістю: на відміну від природних копалин людський потенціал має здатність накопичуватися.
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Який товарний знак реєструвати: графічний, текстовий або комбінований?

2011-05-28
Питання:

Я власник веб-студії (є приватним підприємцем). Підкажіть, є чи сенс реєструвати товарний знак для студії? Найкраще який товарний знак реєструвати (графічний, текстовий або комбінований)?Відповідь:

Товарний знак завжди має сенс реєструвати, тому що альтернативного захисту його від можливого незаконного використання немає. Крім того, це дозволить відносити на собівартість послуг фірми (або підприємця) витрати на рекламу, пов’язану зі знаком. У процесі пошуку (перевірки новизни) знака з’ясується, чи є він оригінальним і чи немає схожих знаків, тому що наявність останніх може викликати претензії їхніх власників. Особливо це відчутно через кілька років роботи, коли знак уже "розкручений", у нього вкладені великі кошти, а доводиться від нього відмовлятися й проводити ребрендинг. Ваша студія робить, наскільки я зрозумів, послуги з веб-дизайну. Тому у всіх супровідних документах, рекламних матеріалах і ін. можна й потрібно вказувати свій товарний знак, що згодом при якісних послугах приводить до його пізнання споживачем і гарного іміджу, що збільшує затребуваність послуг.

Відносно вибору виду знака при реєстрації (зображувальний, словесний або комбінований), те це залежить як від Вашого бажання, так і від характеру послуг, наявності сильного елемента в знаку, переважних способів його поширення й інших факторів. Якщо Ви не визначилися остаточно з дизайном знака й можливо його зміна згодом, то доцільно реєстрацію словесного знака, що дозволить надалі використовувати слово в різному написанні й з будь-якою графікою. Якщо ж графічний елемент залишається незмінним, то є смисл реєструвати комбінований знак. Але тоді відповідно до закону про товарні знаки його потрібно використовувати саме в такому виді. Якщо ж на практиці словесний елемент може використовуватися окремо, як і зображувальний, то є смисл реєструвати їх окремо (якщо їх можливо розділити й вони композиційно не пов’язані). Частіше первинним реєструється словесний елемент, а потім, після вибору його дизайну, уже комбінований.Товарний знак

Знак для товарів і послуг

Який товарний знак краще

Вибір типу знака

корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав
теги: торговельна марка; закон, постанова; реєстрація; реклама; дизайн
інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100